Hatırlayacağınız üzere Nokia, geçtiğimiz şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi kapsamında uzun bir aradan sonra tekrar telefon dünyasına dönüş yaptığı yeni Android’li akıllı telefon modellerini duyurmuştu. Özelliklerine göre uygun fiyatıyla dikkat çeken Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modelleri ülkemizde de büyük bir heyecanla bekleniyordu.

Nokia’nın çatı şirketi olan HMD Global, geçtiğimiz aylarda Nokia’nın yeni telefonlarının Türkiye’de satışa sunulacağına dair çeşitli bilgileri paylaşmış ancak telefonların ne zaman geleceğine yönelik detaylardan bahsetmemişti. Vodafone Türkiye ve HMD Global tarafından teknoloji basınına iletilen lansman davetiyesi ile birlikte Nokia’nın yeni telefonlarının Türkiye’de tanıtılacağı tarih açıklanmış oldu.

Vodafone ve Nokia’nın çatı şirketi HMD Global tarafından 19 Haziran Pazartesi günü yani sadece birkaç gün sonra düzenlenecek basın toplantısıyla birlikte Nokia’nın yeni akıllı telefonları Türkiye’de de resmi olarak tanıtılacak ve basın toplantısının Vodafone ortaklığıyla düzenlenecek olması cihazların Türkiye’de sadece Vodafone’da satışa sunulacağını işaret ediyor.

Elbette düzenlenecek basın lansmanıyla birlikte Nokia’nın yeni telefonlarının ülkemizde satılmasına dair detaylar netleşir netleşmez gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.