Nokia, Nokia 8’i Yanlışlıkla Gösterdi

Oldukça büyük bir ilgiyle beklenen Nokia’nın ilk üst seviye akıllı telefon modeli Nokia 8, Nokia Çin resmi internet sitesinde yanlışlıkla gösterildi. Gösterilmesinin ardından 1-2 dakika boyunca internet sitesinde duran akıllı telefon, 1-2 dakika sonrasında yayından kaldırıldı.

Bir süredir Nokia’nın yeni üst seviye akıllı telefon modelinin Nokia 9 mu yoksa Nokia 8 mi olacağı tartışma konusu yaratmıştı. İnternet sitesinde yanlışlıkla gösterilmesinin ardından bu üst seviye akıllı telefonun isminin Nokia 8 olacağı doğrulandı.

Teknik özelliklerine bakacak olursak Nokia 8’in 5.3 inç boyutunda 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip ekranla geleceği görülüyor. Bunun yanı sıra Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alacak cihazın 4 GB ve 6 GB kapasiteli olamak üzere iki seçenek LPDDR4 RAM seçeneğine, 32 GB/64 GB/128 GB olmak üzere üç depolama seçeneğine sahip olması bekleniyor.

Kısa bir süre önce Nokia telefonlarının yeni evi HMD Global ve Zeiss ile yapılan anlaşmanın ilk meyvesi olan Nokia 8’in her biri 13 megapiksel çözünürlüğünde olan çift arka kamera ile geleceği tahmin ediliyor. Kamera tarafında telefonu öne çıkaracak bir diğer özellik ise kamerasının kızılötesi odaklama teknolojisini desteklemesi olacak.

31 Temmuz’da resmi olarak tanıtılması beklenen Nokia 8’in teknik özellikleri bakımından her ne kadar kesin bir bilgiye sahip olunmasa da yukarıda belirtmiş olduğumuz özelliklerle gelmesi muhtemel gözüküyor. Fiyat etiketinin ise 675 dolar ile 700 dolar aralığında olacağı tahmin ediliyor.

 

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here