https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Nokia fiber ağ üzerinden optik iletim kapasitesi rekoru kırdı

Nokia, dünyanın ilk tek taşıyıcı terabit-saniyelik alan denemesini tamamladı. Etisalat’ın BAE’deki fiber ağı üzerinden optik iletim kapasitesi rekoru kırıldı.

Finlandiya’nın Uusimaa bölgesinde bulunan bir şehir olan Espoo, Etisalat firmasının BAE’deki fiber ağı üzerinden yapılan tek taşıyıcılı terabit veri aktarımı testinde rekora kırdı.

Test sırasında, her biri saniyede 1.3 terabit net bilgi hızına sahip olan çoklu dalga boyları kullanılarak, saniyede 50.8 terabit veri başarılı bir şekilde iletildi. Bu hızla Game of Thrones dizisinin tamamının HD olarak iki saniyeden daha kısa bir sürede indirebilirsiniz.

Etisalat Ağ Geliştirme bölümünün başkan yardımcısı Esmaeel Alhammadi, “Optik ağımızın saniyede 50 terabitin üzerinde kapasite ile çalıştığını göstermek için Nokia Bell Labs ile ortaklık kurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Ağ kapasitesinin artırılması, 5G mobil internet, fiber ve Veri Merkezi Ara Bağlantısı (Data Center Interconnect – DCI) gibi konularda çok daha etkili çözümler sunmamızı sağlayacak” dedi.

Nokia Optik Ağ İletişimi Müdürü Sam Bucci, “5G’nin tanıtılması, bant genişliğindeki dinamik artışı, dinamik bir şekilde artırabilen bir ağ gerektirecek.” dedi.

Paylaş