Geçtiğimiz haftalarda Nokia’nın çatı şirketi HMD Global ve Vodafone Türkiye ortaklığıyla düzenlenen basın toplantısında HMD Global’ın tepe yöneticileri Nokia’nın yeni Android telefonlarının saf Android arayüzüyle geldiğini ve buna bağlı olarak da yeni Android güncellemelerini en hızlı alacak cihazlar arasında olacağını duyurmuştu.

Ayrıca İlginizi Çekebilir: Nokia’nın Yeni Akıllı Telefonları Vodafone ile Türkiye’ye Geldi

Her ne kadar HMD Global yaptığı açıklamada güncellemeleri hızlı bir şekilde yayınlayacağını belirtse de cihazlar Google partnerliğiyle geliştirilmediği için Nokia telefonlara yayınlanacak güncellemenin Google’ın kendi cihazlarından ve Android One programındaki cihazlardan daha sonra yayınlanacağı tahmin ediliyordu. Nokia, beklenenin üstüne çıkarak temmuz ayı güvenlik güncellemesini Google cihazlarından önce yayınladı.

Google’ın kendi ve partnerleriyle geliştirdiği cihazları için hey ay yayınladığı güvenlik güncellemelerinden biri olan Temmuz Ayı Güvenlik Güncellemesi daha Google Pixel cihazlarına gelmeden ve güncellemenin detayları Android Forum’da paylaşılmadan Nokia 6 için indirmeye sunuldu.

Google’dan bile hızlı yayınladığı güvenlik güncellemesiyle Nokia tüm kullanıcıları şaşırtırken elbette Nokia’nın güncelleme konusundaki asıl performansını yeni Android sürümde yayınlayacağı güncelleme gösterecek. Öte yandan muhtemelen Google, Nokia’nın kendisinden önce güncelleme yayınlamasının önüne bu haberle birlikte geçecektir ancak bu güvenlik güncellemesiyle Nokia’nın güncelleme konusunda hızlı davranacağını bir anlamda görmüş olduk.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here