Google kısa süre önce Android 10’u (Go Edition) duyurdu ve şimdiyse Nokia’nın sahibi HMD Global uyumlu ise telefonları için yol haritasını çıkardı.

HMD Global CPO’su Juho Sarvikas, hangi Nokia telefonların Android 10 (Go Edition) kullanacağını resmi olarak duyurdu. Nokia 1 Plus’ın ilk Android 10 (Go Edition) alan cihaz olacağı açıklandı.  Verilen tarih ise 2020 yılının ilk çeyreği.

Bu modelin ardından Nokia 1 ve Nokia 2.1, Android 10 (Go Edition) güncellemesini almaya başlayacak. Bu cihazlar için verilen tarih ise 2020’nin ikinci çeyreği.

Nokia 1 Plus, bu yılın başlarında MWC 2019’da tanıtıldı ve temel özellikleri arasında 5.45 inç IPS ekran, dört çekirdekli MediaTek MT6739WW işlemci ve 8 megapiksel kamera yer alıyor.

Android 10 (Go Edition), RAM, işlemci ve depolama alanı düşük olan telefonlar için daha hafif bir Android 10 deneyimi sunuyor. Android 10’un özelleştirilmiş bir hali olarak nitelendirilen bu işletim sistemi, tüketicilerin hem Android 10 deneyimi yaşamalarına imkan tanıyacak hem de sunduğu imkanlarla depolama alanının kullanımını neredeyse yarı yarıya düşürecek.

Güncellemeler bölgesel dağıtılacak. Bu da bazı bölgelerdeki kullanıcıların, ilgili güncellemeyi farklı zamanlarda alacakları anlamına geliyor.

Paylaş