Nokia’nın HMD Global ile birleşmesinin ardından alt segment ve orta segment Nokia akıllı telefonları piyasaya sürülmesine rağmen halen daha bir üst segment Nokia akıllı telefonu duyurulmadı. Bekleyenlerini artık oldukça sabırsızlandıran ve Nokia’nın ilk üst segment akıllı telefonu olacak Nokia 8’in lanse edileceği tarih HMD Global tarafından resmen açıklandı. Açıklanan bilgilere göre Nokia 8, 16 Ağustos tarihinde Londra’da gerçekleşecek bir etkinlikte tanıtılacak.

Nokia 8’in şu ana kadar teknik özellik ile ilgili çıkan bilgilerine göre cihaz Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü almasının yanı sıra 6 GB ya da 8 GB RAM’e sahip olacak. Aynı zamanda Nokia 8’in 5.3 inç boyutunda QHD OLED ekrana sahip olması bekleniyor. HMD Global’ın Zeiss ile yaptığı anlaşmanın ilk meyvesi olacak modelin arka kamerasında her biri 13 megapiksel olmak üzere Zeiss lensli çift arka kameraya yer verilecek. Parmak izi okuyucusu ve göz tarayıcısının da bulunacağı ortaya çıkan bilgiler arasında. IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı olacak Nokia 8 alüminyum gövdeli yekpare bir kasaya sahip olacak.

16 Ağustos’ta Londra’da gerçekleşecek olan etkinlikte tanıtılacak Nokia 8’in yanı sıra bir de Nokia 9’un tanıtılacağı konuşuluyor. Nokia 8’in 589 euro satış fiyatına sahip olması beklenirken Nokia 9’un satış fiyatının 749 dolar olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here