Bildiğiniz gibi Microsoft’a satıldıktan sonra uzun bir süre akıllı telefon pazarında yer alamayan Nokia, bu yılın başlarında HMD Global çatısı altında akıllı telefon pazarına geri dönerek Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 isimli üç giriş seviyesi akıllı telefonunu duyurmuştu. Nokia’nın amiral gemisi statüsünde bir telefon tanıtıp tanıtmayacağı merak edilirken gelen açıklamalar yeni Nokia’nın IFA 2017 öncesinde tanıtılacağını işaret etmişti.

Şimdi ise ortaya çıkan sızıntılarla birlikte Nokia 8 olacağını bildiğimiz Nokia’nın yeni amiral gemisinin fiyatı ortaya çıktı. İddialara göre Nokia 8, Vodafone Romanya’nın resmi internet sitesinde yanlışlıkla 517.42 euro fiyat etiketiyle listelendi. Daha önce analistlerin raporları da telefonun 600 euronun altında bir fiyat etiketine sahip olacağını söylüyordu.

Nokia 8, Snapdragon 835 ile geliyor

Geçtiğimiz dönemlerde paylaşılan sızıntılarla birlikte artık Nokia 8’in Snapdragon 835’den gücünü alacağını ve minimum 4GB RAM, 64GB dahili hafızayla geleceğini biliyoruz. Eğer bu sızıntılarla birlikte cihazın fiyatı hakkında da paylaşılan sızıntı doğruysa Nokia 8, fiyatına göre oldukça üstün özellikler sunacak. Öyle ki Nokia 8, Çinli fiyat performans üreticileriyle bile rekabet edebilir seviyeye gelecek.

Tabii tüm bu zengin bilgilere rağmen Nokia 8 hakkında kesin konuşmak zor. Nokia 8 hakkında tüm resmi detayları Nokia tarafından ağustos ayının ortalarında düzenlenecek bir basın etkinliğiyle öğreneceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here