Nokia en son duyurduğu amiral gemisi Nokia 8’den sonra yeni orta – üst seviye telefonu Nokia 7’yi tanıttı. Yeni Nokia 7, diğer Nokia telefonlardan farklı olarak plastik ya da metal malzeme yerine 7000 serisi alüminyum gövde ve Gorilla Glass üretimi cam arka yüzeyle birlikte geliyor. Ayrıca telefon, diğer modellere göre bazı tasarım farklılıklarını da barındırıyor.

Nokia 7 Özellikleri

5.2 inçlik Full HD çözünürlüklü IPS LCD ekrana sahip olan Nokia 7, gücünü Qualcomm’un orta – üst seviye platformu Snapdragon 630’dan alıyor. Opsiyonel olarak 4GB ve 6GB RAM seçenekleriyle satın alınabilen telefonda 64GB dahili hafızaya yer veriliyor. Ayrıca telefonun hafızası microSD kart desteği sayesinde arttırılabiliyor. IP54 sertifikasına sahip olan Nokia 7, bu sayede su ve toz sıçramalarına karşı dayanıklılık gösteriyor ancak telefon, suya ve toza karşı tam dayanıklılığa sahip olduğunu iddia etmiyor. f/1.8 diyafram açıklığına sahip çift tonlu LED flaşla desteklenen 16MP çözünürlüklü ana kamera ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip 5MP çözünürlükü özçekim kamerasıyla gelen Nokia 7, fiyatına göre fotoğraf konusunda da iddialı telefonlar arasına şimdiden adını yazdırıyor. Diğer telefonlar gibi Nokia’nın “Up-to-date, pure ve secure” felsefesini taşıyan Nokia 7, önümüzdeki yıllarda en güncel Android sürümlerine terfi edecek.

Nokia 7 Fiyatı

Şimdilik siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle sadece Çin’de satışa sunulan telefonun 4GB’lık modeli için 377 dolar, 6GB’lık modeli içinse 407 dolar fiyat etiketi belirlenmiş durumda. Telefonun ABD, Avrupa ve Türkiye pazarında satışa sunulup sunulmayacağına dair bir bilgi ise henüz yok.]]>

Paylaş