Microsoft’a satılmasıyla bir süredir telefon pazarından uzak durmak zorunda olan Nokia, hatırlayacağınız üzere Microsoft ile arasındaki anlaşmanın bitmesinden sonra yeni telefon modellerini geçtiğimiz aylarda düzenlenen MWC 2017 etkinliğinde duyurmuştu.

Nokia markasının sahibi olan HMD Global tarafından düzenlenen basın toplantısıyla birlikte Nokia’nın üç yeni akıllı telefonu Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 tanıtılırken aynı zamanda bir döneme damgasını vuran efsane telefon Nokia 3310’un da yenilenen versiyonu ilk kez MWC 2017’de görücüye çıkmıştı.

Bugünse İstanbul’da Vodafone ve HMD Global işbirliğiyle düzenlenen basın toplantısında size bu haberimizde aktardığımız gibi yeni Nokia akıllı telefonların Türkiye’de satışa sunulacağı tarih ve fiyatlarına ilişkin detaylar açıklandı. Nokia 3310’un ilk etapta Türkiye’ye gelmeyeceği basın toplantısında belirtilirken HMD Global yetkilileri, gelen sorular üzerine Nokia 3310 modelinin Türkiye’de satışa sunulmasıyla ilgili şimdilik belli olan bilgileri paylaştı.

HMD Global yetkilileri tarafından aktarılan bilgilere göre Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modelleri Vodafone ile yapılan anlaşma kapsamında üç ay boyunca sadece Vodafone’da satışa sunulacak ancak bu süre zarfından sonra Nokia’nın yeni telefonları hem diğer operatör kanalları hem de teknoloji mağazaları aracılığıyla tüketicilerle buluşacak. Bu süreç içinde yenilenen Nokia 3310 da teknoloji mağazalarındaki yerini alacak.

Vodafone ve HMD Global tarafından yapılan anlaşmanın bitimiyle birlikte Nokia 3310’un Türkiye’deki teknoloji marketlerinde yerini alacağı tarih ağustos ayının ikinci yarısı olarak işaret ediliyor. Yeni Nokia 3310’un fiyatına dair bir bilgi ise henüz yok.