Bu sene 3, 5, 6 ve 8 modelleriyle karşımıza çıkan Nokia, giriş seviyesinde konumlandıracağı yeni bir model hazırlığında. Model isminin Nokia 2 olması beklenen ve henüz hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmayan telefonun henüz ne zaman tanıtılacağı ile ilgili bilgi yok fakat teknik özellikleri konusunda bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından Nokia 2’ye ait olduğu iddia edilen bazı görüntüler ve teknik detaylar ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan görüntülere ve bilgilere göre Nokia 2 gücünü Qualcomm’un alt seviye işlemci modeli Snapdragon 212 işlemcisinden alacak ve bunun yanında telefonda 5 inçlik HD ekrana yer verilecek.

Bugünlerde yine FCC tarafından bazı bilgiler ortaya çıktı. Nokia 2 ortaya çıkan son bilgilere göre 4000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak ve ekranın HD olması, işlemcinin oldukça az güç tüketmesi gibi şeyler düşünüldüğünde telefon yaklaşık 2 günlük pil ömrü sunacak.

Nokia’nın çatı şirketi HMD Global tarafından hakkında en ufak bile bir açıklama yapılmayan Nokia 2’nin ne zaman tanıtılacağı ve fiyatının ne kadar olacağı ile ilgili hiç birşey bilinmiyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Nokia 2, telefon fazla beklentisi olmayan ve uygun fiyatlı telefon arayanlar için oldukça ideal seçimlerden biri olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here