Nissan Leaf Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu

19 Ekim 2018
695 Görüntülenme

Nissan’ın bir yıl önce satışa sunduğu ilk elektrikli otomobili Nissan Leaf, Avrupa pazarında önemli satış adetine ulaştı.

Nissan’ın geleceğin otomobili vizyonu kapsamında tasarladığı otomobillerinden biri olan Nissan Leaf, Avrupa’da 26 bini aşkın satış adetine ulaşarak sadece 8 ay gibi bir süre içinde Avrupa’nın en çok satan otomobili oldu. Aynı zamanda Norveç’in en çok satan binek otomobili olan Leaf, içten yanmalı motora sahip araçları geride bırakmayı da başardı.

Nissan Leaf teknolojik donanımıyla da dikkat çekiyor

Standart bir elektrikli otomobilden farklı olarak Nissan’ın Intelligent Mobility uygulamasıyla birlikte nesnelerin interneti alanında da önemli bir entegrasyon sunuyor. Intelligent Mobility ile birlikte Nissan otomobilleri dört kameralı görüş sistemi, GPS üzerinden araç konumunu takip edebilme ve çarpışma önleme gibi teknolojilerle hem sürüş deneyimini iyileştiriyor hem de yolculuğu daha güvenli hale getiriyor.

Yeni NISSAN LEAF, yeni nesil NISSAN Intelligent Mobility teknolojisi ve en güncel Euro NCAP test standartlarına göre 5 Yıldız’ı karşılayan güvenlik özellikleri ile önceki modelin yeteneklerini daha da geliştiriyor. Yeni NISSAN LEAF ayrıca ProPILOT ve ProPILOT Park gibi gelişmiş sürüş destek sistemleriyle sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. Kullanıcının sadece tek bir pedal kullanarak hızlanmasına ve yavaşlamasına imkân tanıyan yenilikçi e-Pedal ise sürüş kolaylığı ve sürüş keyfi kavramlarına yeni bir boyut kazandırıyor.

Tüm dünyada 51 farklı pazarda satışa sunulan NISSAN LEAF satışa sunulduğu 2010 yılından bu yana 350 bin adetlik satış performansı gösterdi. NISSAN LEAF, aralarında L’Automobile et L’Entreprise tarafından verilen Elektrikli Araç / plug-in hibrid kategorisinde en iyi otomobil, İspanya’da El Economista tarafından verilen Ekomotor Ödülleri’nde En İyi Elektrikli Araç ve İngiltere’de What Car? 2018 Yılın Otomobili Ödülleri’nde En İyi Elektrikli Otomobil’in de olduğu yaklaşık 100 ödül aldı.

Dünyanın elektrikli araç liderinin hafif ticari ve yedi koltuklu türevi olan e-NV200 de Avrupa genelinde son derece başarılı satış adetlerine ulaşıyor.

İlginizi çekebilir

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!
69 okunma
69 okunma

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!

Eren Mutluay - 15 Kasım 2018

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı, yönetmenliğini Baskın ve Housewife filmlerinden tanıdığımız Can Evrenol'un üstlendiği Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız'dan…

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
110 okunma
110 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

Apple ID hesapları birbiri ardına kilitleniyor
97 okunma
97 okunma

Apple ID hesapları birbiri ardına kilitleniyor

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Son günlerde Apple kullanıcılarından ortak bir şikayet geldi: Ortada hiçbir geçerli neden yokken Apple ID hesapları kilitleniyor. Bu, normalde çok…

%d blogcu bunu beğendi: