DJI, geçtiğimiz günlerde New York’ta düzenlediği özel basın etkinliğinde iki yeni katlanabilir üst seviye drone’u DJI Mavic 2 Pro ve DJI Mavic 2 Zoom‘u duyurdu. Türkiye’den Tekno Safari’nin yerinde takip ettiği etkinlikte DJI ve Hasselblad yöneticileri, New York muhabirimiz Berker Dingiloğlu’na önemli açıklamalarda bulundu.

DJI İletişim Direktörü Regina Lin, Türkiye’nin DJI için önemli bir pazar olduğunu vurgularken DJI Mavic 2 ile birlikte Türkiye’nin iki kıtadaki yerleşiminin harika bir şekilde görüntülenebileceğini belirtti.

Yeni Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom’un Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağıyla ilgili Berker Dingiloğlu’nun sorularını yanıtlayan DJI Ürünlerden Sorumlu İletişim Direktörü Michael Oldensburg ise şu an itibariyle Türkiye’den de yeni Mavic 2’lerin DJI.com üzerinden sipariş verilebildiğini söyledi. Ayrıca distribütör aracılığıyla Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom modellerinin de yakın zamanda Türkiye’de satışa çıkacağını aktardı.

DJI ve Hasselblad iş birliği!

DJI, Mavic 2 Pro modelinde ünlü kamera üreticisi Hasselblad ile önemli bir iş birliğine imza attı. DJI ve Hasselblad ortaklığıyla ilgili konuşan Hasselblad Pazarlama Direktörü Jon Diele, hem yazılım hem de donanım tarafında DJI ile bu süreçte yakından çalıştıklarını ve Mavic 2 Pro’da harikalar yarattıklarını belirtti.

Ayrıca Hasselblad hisselerinin DJI tarafından satın alındığı iddialarının asılsız olduğunu söyleyen Diele, bunun bir stratejik ortaklık olduğunu vurguladı. Hasselblad’ın akıllı telefon markalarına kamera tedarik edip etmeyeceğiyle ilgili sorulara ise şu anda yanıt veremeyeceğini belirten Diele, mobil pazarla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

Paylaş