Netflix’in ilk Türk yapımı dizisi çekimler beğenilmediği için ertelendi

1 Ekim 2018
2574 Görüntülenme

Netflix’in 2018 yılı mart ayında çekimlerinde başladığı ve tüm ülkelerde eylül ayında yayına gireceğiyle ilgili duyurularını gerçekleştirdiği ilk Türk yapımı orijinal dizisi The Protector ya da Türkçe adıyla Hakan:Muhafız, Netflix yönetiminin kararıyla ertelendi.

Posta Gazetesi’nin haberine göre The Protector dizisinin ilk 5 bölüm çekimini izleyen Netflix yetkilileri, yönetmen Can Evrenol ile çekilen sahnelerden bazılarını beğenmediği için dizinin çıkış tarihini belirsiz bir tarihe erteleyerek yeniden çekim sürecine girdi. Ayrıca alınan yeni bir kararla birlikte dizinin yeni yönetmenleri Umut Aral ve Gönenç Uyanık oldu.

“Hakan: Muhafız” dizisinin konusu ne?

Netflix’in ilk Türk yapımı orijinal dizisi Hakan:Muhafız ya da uluslararası çapta gösterime girecek adıyla The Protector, İstanbul’a üniversite okumak için gelen Hakan karakterine İstanbul’un koruyuculuğu görevinin verilmesini konu alıyor. Dizide Hakan karakteri geçmişten gelen 500 yıllık bu tehlike nedeniyle ülkesini koruması gerektiğini öğrenecek. Hakan her ne kadar zorlanacağını düşünse de Yavuz Sultan Selim‘in Denizli’li dokumacı tarafından dokunulan ikiz gömleğini giymesi, Hakan’a süper güçlerini kazandıracak.

Dizinin hikayesi N. İpek Gökdelen‘in 2016 yılında kaleme aldığı “Karakalem” ve “Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” kitaplarından esinlenerek oluşturuluyor. Dizinin başrollerini Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Ayça Ayşin Turan ve Okan Yalabık paylaşıyor.

Netflix ikinci Türk yapımı orijinal dizi için görüşmelere başladı

Netflix yetkilileri her ne kadar dizinin çekiminden tam olarak memnun olmasalar da genel olarak beğendikleri ilk Türk yapımı dizinin ardından ikinci Türk yapımı Netflix orijinal içeriği için yapım şirketiyle görüşmelere başladı. Yapılacak görüşmeler sonucunda ikinci Türkiye Netflix orijinal dizisi için de çalışmalara başlanması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Çocukları intihara sürükleyen Momo adlı oyun yeniden ortaya çıktı
41 okunma
41 okunma

Çocukları intihara sürükleyen Momo adlı oyun yeniden ortaya çıktı

Onur Binay - 22 Şubat 2019

Mesajlaşma platformu WhatsApp üzerinden yayılan Momo’nun son olarak Arjantin'de 12 yaşındaki bir kızın ölümüne sebep olduğu iddia edilmişti. Momo'yla konuşan…

Nvidia, önümüzdeki ay GeForce GTX 1650’yi piyasaya sürebilir
38 okunma
38 okunma

Nvidia, önümüzdeki ay GeForce GTX 1650’yi piyasaya sürebilir

Onur Binay - 22 Şubat 2019

GeForce GTX 1660 ve GTX 1660 Ti söylentileri devam ederken, şimdi üçüncü bir Turing kartının gelecek ay geleceğine dair söylentiler…

WhatsApp’ta önemli bir güvenlik açığı tespit edildi
30 okunma
30 okunma

WhatsApp’ta önemli bir güvenlik açığı tespit edildi

Onur Binay - 22 Şubat 2019

WhatsApp 2.19.20 sürüm güncellemesiyle güvenliği bir adım arttırarak uygulamaya erişim izni için Face ID veya Touch ID kimlik doğrulama seçeneğini…

%d blogcu bunu beğendi: