Netflix’in 2018 yılı mart ayında çekimlerinde başladığı ve tüm ülkelerde eylül ayında yayına gireceğiyle ilgili duyurularını gerçekleştirdiği ilk Türk yapımı orijinal dizisi The Protector ya da Türkçe adıyla Hakan:Muhafız, Netflix yönetiminin kararıyla ertelendi.

Posta Gazetesi’nin haberine göre The Protector dizisinin ilk 5 bölüm çekimini izleyen Netflix yetkilileri, yönetmen Can Evrenol ile çekilen sahnelerden bazılarını beğenmediği için dizinin çıkış tarihini belirsiz bir tarihe erteleyerek yeniden çekim sürecine girdi. Ayrıca alınan yeni bir kararla birlikte dizinin yeni yönetmenleri Umut Aral ve Gönenç Uyanık oldu.

“Hakan: Muhafız” dizisinin konusu ne?

Netflix’in ilk Türk yapımı orijinal dizisi Hakan:Muhafız ya da uluslararası çapta gösterime girecek adıyla The Protector, İstanbul’a üniversite okumak için gelen Hakan karakterine İstanbul’un koruyuculuğu görevinin verilmesini konu alıyor. Dizide Hakan karakteri geçmişten gelen 500 yıllık bu tehlike nedeniyle ülkesini koruması gerektiğini öğrenecek. Hakan her ne kadar zorlanacağını düşünse de Yavuz Sultan Selim‘in Denizli’li dokumacı tarafından dokunulan ikiz gömleğini giymesi, Hakan’a süper güçlerini kazandıracak.

Dizinin hikayesi N. İpek Gökdelen‘in 2016 yılında kaleme aldığı “Karakalem” ve “Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” kitaplarından esinlenerek oluşturuluyor. Dizinin başrollerini Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Ayça Ayşin Turan ve Okan Yalabık paylaşıyor.

Netflix ikinci Türk yapımı orijinal dizi için görüşmelere başladı

Netflix yetkilileri her ne kadar dizinin çekiminden tam olarak memnun olmasalar da genel olarak beğendikleri ilk Türk yapımı dizinin ardından ikinci Türk yapımı Netflix orijinal içeriği için yapım şirketiyle görüşmelere başladı. Yapılacak görüşmeler sonucunda ikinci Türkiye Netflix orijinal dizisi için de çalışmalara başlanması bekleniyor.

Paylaş