YouTube ya da benzeri platformlarda son dönemlerde ‘interaktif video içerik’ adı verilen içerik gruplarına sıklıkla rastlıyoruz. Bu içerik grupları aslında ortak hikaye akışı üzerinden senaryo alternatifleriyle hazırlanmış farklı içerikler oluyor ve izleyici, yapacağı seçimlerle tercihine göre farklı senaryo alternatifleriyle karşılaşıyor.

İnteraktif video içerikler internette her geçen gün yaygınlaşmaya devam ederken popüler eğlence platformu Netflix de kendi hazırladığı ‘Netflix Original’ içeriklerine ilk interaktif içeriklerini dahil etti. Bu interaktif içerikler sayesinde Netflix kullanıcıları, belli bir hikaye akışı devam ederken hikayenin kilit noktalarında karşılarına çıkan seçeneklerden birini seçecek ve seçilen o seçeneğe göre hikaye farklı şekilde ilerleyecek.

Şimdilik Çizmeli Kedi: Büyülü Kitaptan Kaçış ve Buddy Thunderstruck: Çılgın Fikirler olmak üzere iki farklı yeni interaktif içeriğini duyuran Netfilx, yakın zamanda bu içeriklerini genişletmeyi planlıyor. Ayrıca yine ilk etapta bu içeriklerin destekleyen bazı TV platformları ve iOS işletim sistemiyle oynatabileceğini belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here