Netflix, Apple’ın yeni TV servisinin bir parçası olmayacağını doğruladı

Netflix CEO'su Reed Hastings, Apple'ın yeni video yayın hizmetinin bir parçası olmayacağını doğruladı ve “hizmetlerine entegre etmemeyi seçtik” dedi.

19 Mart 2019
842 Görüntülenme

Apple, 25 Mart’ta TV yayınını hedefleyen en son içerik hizmetini açığa çıkarmasının beklendiği bir “gösteri zamanı” etkinliğini onayladı .Apple’ın yeni platformu içerik toplayıcı olarak kullanacılağına da inanılıyor.

Bu, Apple’ın diğer platformlardaki içeriğe erişimini sağladığı gibi bu hizmetlere yönelik abonelikleri, App Store’da olduğu gibi gelir indirimiyle ele almasını sağlayacak. Netflix’in bağımsız kalma kararı büyük olasılıkla sürpriz olmayacak, çünkü şu anda sektördeki en büyük hizmetlerden biri ve güçlü bir konuma sahip.

Apple, platformu için diğer büyük yayın servisleriyle de görüşmelerini sürdürüyro. Amazon gibi yayın hizmetlerinin farklı kanallardan ürünlerinin dağıtımını gerçekleştirmesi normal ancak Netflix için Apple ciddi bir rakip.

Apple kendini daha önceden Netflix’e bir çeşit rakip olarak konumlandırmıştı ve bir sonraki büyük TV serisini aramaya çoktan başlamıştı. Hastings, “Kesinlikle içerik sağlamak daha pahalı hale geliyor,” demişti.

Apple’ın 25 Mart’ta ne çıkartacağını o güne dek kesin olarak bilemiyoruz. Apple, özellikle iPhone’da hizmet satışlarını donanım satışı olarak büyütme niyetini açıkça belirtmişti.

Net olan, TV yayın pazarının hem çeşitlendiği hem de daha karmaşık hale geldiği. Apple’ın pazara girişi şüphesiz müşterileri ikiye bölecek.

İlginizi çekebilir

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?
16 okunma
16 okunma

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Videoda farklı benchmark uygulamaları kullanılıyor. AnTuTu’da OnePlus 7 Pro birinci gelirken, ikinciliği Galaxy S10+ alıyor. Geekbench’in çok çekirdek performansından ise…

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak
22 okunma
22 okunma

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

500 gramdan ağır tüm İHA'ları ilgilendiren taslağa göre, İHA'ların uçacağı bölgeler, renklere göre sınıflandırılacak. Yeşil (serbest) bölgede İHA kullanıcısı, pilotu…

PUBG Lite Türkiye çıkış tarihi belli oldu
31 okunma
31 okunma

PUBG Lite Türkiye çıkış tarihi belli oldu

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Ücretsiz ön kayıtlar PUBG Lite'ın resmi internet adresinden gerçekleşirken, katılım sayısı 50 bin, 150 bin, 300 bin ve 500 bini…

%d blogcu bunu beğendi: