Apple, 25 Mart’ta TV yayınını hedefleyen en son içerik hizmetini açığa çıkarmasının beklendiği bir “gösteri zamanı” etkinliğini onayladı .Apple’ın yeni platformu içerik toplayıcı olarak kullanacılağına da inanılıyor.

Bu, Apple’ın diğer platformlardaki içeriğe erişimini sağladığı gibi bu hizmetlere yönelik abonelikleri, App Store’da olduğu gibi gelir indirimiyle ele almasını sağlayacak. Netflix’in bağımsız kalma kararı büyük olasılıkla sürpriz olmayacak, çünkü şu anda sektördeki en büyük hizmetlerden biri ve güçlü bir konuma sahip.

Apple, platformu için diğer büyük yayın servisleriyle de görüşmelerini sürdürüyro. Amazon gibi yayın hizmetlerinin farklı kanallardan ürünlerinin dağıtımını gerçekleştirmesi normal ancak Netflix için Apple ciddi bir rakip.

Apple kendini daha önceden Netflix’e bir çeşit rakip olarak konumlandırmıştı ve bir sonraki büyük TV serisini aramaya çoktan başlamıştı. Hastings, “Kesinlikle içerik sağlamak daha pahalı hale geliyor,” demişti.

Apple’ın 25 Mart’ta ne çıkartacağını o güne dek kesin olarak bilemiyoruz. Apple, özellikle iPhone’da hizmet satışlarını donanım satışı olarak büyütme niyetini açıkça belirtmişti.

Net olan, TV yayın pazarının hem çeşitlendiği hem de daha karmaşık hale geldiği. Apple’ın pazara girişi şüphesiz müşterileri ikiye bölecek.

Paylaş