2019/20 NBA Sezonun başlamasına haftalar kaldı, ama sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorsan 2K20 senin için çok doğru bir seçim olabilir.

NBA 2K serisi piyasadaki en iyi spor oyunlarından biri ve yıllar içinde kullancıların da geri dönüşleri ile daha da iyi bir hale geldi.

Bu yıl NBA Live serisinin, 2K ile rekabete girmesini göremeyeceğiz gibi çünkü EA games oyunu 2019’un sonuna erteledi. Basketbol taraftarları bu sene yine sadece 2K20 ile sabahlayacak gibi duruyor, ama oyun nasıl şekilleniyor? Taraftarların paralarını bu oyuna vermeleri için 2K hangi yeni özellikleri getirdi, size hepsini anlatacağız.

Oynanış

2K20 oynanış olarak şimdiye kadar yapılmış en iyi basketbol oyunu olabilir, oyun biraz daha yavaşlatılmış ancak her şey daha gerçekçi.

2K serisini daha önce oynamış olan herhangi biri, açık alanda John Wall ile giderken Dirk Nowitzki tarafından blok yemiş olabilir ve bu hiç gerçekçi değildi. Neyse ki, artık böyle bir hata yok.

Geçtiğimiz aylarda 2K oyuncuların hızlanma ve hızları konusunda araştırma yaptığını belirtmişti ve derslerine iyi çalışmışlar, artık DualShock’unuza şiddet uygulamanıza gerek kalmayacak. Günümüz dünyasında basketbol artık çok hızlı oynanan bir oyun, ilk oyuna başladığınızda size çok yavaş gelebilir ama kendinize biraz zaman tanıyın, alışacaksınız.

Oyunla ilgili göze çarpan diğer gelişme, yeni top sürme stili ve top hakimiyetinde yapılan iyileştirmeler. Bu, oyunu daha gerçekçi bir hale getirmiş. Yeni top sürme mekaniğine alışmanız biraz zaman alabilir. Çünkü artık bütün dripling hareketlerini kendiniz yapmak zorundasınız.

MyTeam

MyTeam diğer modlara nazaran oyuncular tarafından daha az ilgi gören bir mod. Açıkçası çok büyük geliştirmeler yok ve bu sene yine daha az ilgi görmeye devam edecek gibi.

Takımınızı kurmaya başlarken beş evo kartından birini seçmeniz gerekiyor: Derrick Rose, Tracy McGrady, Vince Carter, Dirk Nowitzki, ya da Hakeem Olajuwon. Karar vermesi çok zor ama ben olsam, Carter ya da McGrady’i seçerdim.

Günlük olarak çevrimiçi olursanız hediyeler kazanabiliyorsunuz ki bu mod için yapılan en büyük geliştirme olabilir. Bu özellik en azından para verip takımını kuran ile emek verip oynayan oyuncuların arasında ki makası biraz da olsa kapatabilir.

Triple Threat modunda da hoş geliştirmeler var. MyTEAM enteresan ve potansiyeli olan bir mod, yıl içinde yeni güncellemeler alırsa daha da keyifli olabilir.

MyCAREER/MyPLAYER

Bence serinin en iddialı modu bu, hatta spor oyunlarının arasında ki en iyi hikayeye sahip olabilir. Çünkü Springhill Production ile beraber çalıştılar ve Idris Elba gibi Hollyood yıldızları da oyunun içinde.

Springhill, LeBron James ve Maverick Carter tarafından kurulan bir yapım şirketi ve daha çok film ya da TV şovları ile dikkat çekiyor. Tabii orada kazanılan tecrübeyi ve LeBron gibi biri işin içinde olunca güzel bir iş ortaya çıkmış.

Her karakterin kendine özgü özellikleri var. Enteresan espriler ile harmanlamış bir çok ciddi sahne mevcut. 2K ve Springhill ekibi, mükemmellik için baya bir çaba sarf etmiş

Ama bütün bunlar yaşanırken, karakterimiz de hikayeye dahil oluyor. Gelişen hikaye de alacağınız tüm önemli kararlar kariyerinizin üzerinde büyük etkisi var. Bir çaylaktan, süper yıldıza giden bu yolda bütün kararların önemi büyük.

Bu arada, oyuncuların 2K20 demosundan erişebildiği yeni MyPLAYER oluşturucusu, oyuncunuzu istediğiniz özelliklere göre oluşturabileceğiniz anlamına geliyor. Şu ana kadar geldiği en iyi seviye olabilir, basit ve anlaşılabilir bir seviyeye indirgenmiş.

MyGM ve MyLEAGUE

MyGM modunda oldukça güzel değişimler var ki adı artık My GM 2.0

Bazı kullancıların sevmeyeceği bir özellik; MyGM 2.0’da artık sezon sonuna kadar maçları simüle edemiyorsunuz. Takımlarının şampiyonayı kazanmasına yardımcı olmak için kullancıların artık her gün tamamlamak üzere görevleri var.

Vereceğiniz her karar için bir aksiyon puanınız gidiyor ve günlük olarak sınırlı işlem yapabilirsiniz. Ekibinizi tam potansiyeline ulaştırmak istiyorsanız, doğru ve akıllı seçimler yaptığınızdan emin olmalısınız. Seviyeniz ne kadar yükselirse, daha çok aksiyon puanı kazanıyorsunuz.

MyLeague tarafına baktığımız da, 2K19 ile arasında ufak değişiklikler var.

Aslına bakacak olursak, bu moda eklenmesi gereken çok da bir şey yoktu. 2K’nın en eksiksiz modlarından biri ve daha fazla yeniliğin gelmesi, her zamankinden daha da zevkli olacağı anlamına geliyor. Bu yıl içinde yine kullancıların en çok oynayacağı modlardan biri olacağı aşikar.

The Neighborhood

Fanların belki de en çok severek oynadığı mod bu olabilir. Bu sene fragmanda, The Next Neighborhood başlıklık bir bölüm vardı. “Mahalle” 2K20’de yeni bir seviyeye taşındı.

Disk Golf ve F1 gibi yeni oyunların eklenmesi, oyuncuların çok istediği bir şey değildi belki ama yine de oynaması çok zevkli.

Neigborhood’un rekabetçi havası, halen eskisi kadar şiddetli. Park Rep’in de geri dönüşüyle artık küçük çocukları, tecrübeli büyük abilerinden ayırdığınıza emin olun.

Sonuç

Bence, 2K20 bugüne kadar yapılmış en iyi NBA 2K oyunu. Grafikler muazzam, buglar ortadan kaldırılmış ve en iyi modlarına güzel geliştirmeler getirilmiş.

Yeni imza stilleri sayesinde oyuncular her zamankinden daha gerçekçi bir oyun deneyimine sahip oluyor. WNBA takımları, NBA takımlarının karmaları gibi eğlenceli, özellikle arkadaşlarınız ile oynarken size daha çok opsiyon sunuyor.

Bir NBA fanıysanız, NBA 2K20 bugüne kadar yapılmış en özelleştirilebilir ve iddialı basketbol oyunu.

TeknoSafari Puanı: 9.2/10

Paylaş