Mozilla, ücretsiz dosya paylaşım hizmeti Firefox Send’i duyurdu

Mozilla’nın ücretsiz ve şifrelenmiş dosya aktarma hizmeti Firefox Send, Ağustos 2017’de test sürümüyle piyasaya sürülmesinin ardından resmi olarak tüm kullanıcılara açıldı. 

13 Mart 2019
209 Görüntülenme

Hizmet, web kullanıcılarının 2.5 GB’a kadar olan dosyaları paylaşmalarını sağlıyor. Tarayıcı, onları uçtan uca şifreleme yöntemiyle koruyor. Ayrıca paylaşılan dosyaları gizli tutmak için otomatik olarak sona eren bir bağlantı kullanılıyor.

Mozilla, web tabanlı gönderme aracını ilk test etmeye başladığında dosya paylaşımları 1 GB ile sınırlandırılmıştı. Firefox hesabına sahip olmayan kullanıcılar için 1 GB sınır devam ediyor. Firefox hesabına sahip olanlar için üst limit ise 2.5 GB.

Google Drive, Dropbox ve WeTransfer gibi sistemlere rakip olan Firefox Send, büyük boyutlu dosyalarda karşılaşılan e-postadan dosya gönderimi problemini bulut üzerinde depolama yaparak çözüyor.

Firefox Send nasıl kullanılıyor?

Hizmeti kullanmak için Firefox Send internet sitesine girdikten sonra, dosyaları yükleyip bir son kullanma süresi belirlemeniz gerekiyor. Ayrıca dosyalarınızı göndermeden önce dosyaların bir şifreyle korunmasını da sağlayabilirsiniz.

Firefox Send daha sonra alıcıya verebileceğiniz bir bağlantı sunuyor. Mozilla, dosyalara erişmek için kendilerine ait bir Firefox hesabına ihtiyaç duyulmayacağını belirtti.

Yeni aracın, web’de paylaşmak için endişelendiğiniz dosyaları (örneğin finansal bilgiler) paylaşmak için kullanılabileceği belirtildi.

Bununla birlikte güvenlik uzmanları, yetkisiz erişim konusunda bir şeyin yanlış gitme olasılığı her zaman olduğundan, çevrimiçi bir hizmet aracılığıyla çok hassas dosyaları paylaşmak için herhangi bir aracın kullanılmaması gerektiği konusunda uyardı.

İlginizi çekebilir

Apple AirPods Android telefon ile nasıl kullanılır?
32 okunma
32 okunma

Apple AirPods Android telefon ile nasıl kullanılır?

Onur Binay - 22 Mart 2019

AirPods'ları bir Android telefona bağlamak, Bluetooth ile herhangi bir cihazı bağlamakla aynı. Android cihazınızda Bluetooth ayarlarını açın. Yeni Bir Aygıt…

Oppo’nun ilk 5G akıllı telefonu 5G CE sertifikası aldı
29 okunma
29 okunma

Oppo’nun ilk 5G akıllı telefonu 5G CE sertifikası aldı

Onur Binay - 22 Mart 2019

Kısa süre önce Türkiye'de hizmet vermeye başlayan Oppo'nun ilk 5G akıllı telefonu, küresel denetim hizmetleri kurumu Sporton International tarafından yürütülen…

WhatsApp’a yalan haberlerle mücadele için iki yeni özellik geldi
32 okunma
32 okunma

WhatsApp’a yalan haberlerle mücadele için iki yeni özellik geldi

Onur Binay - 22 Mart 2019

WhatsApp, Business için resmi beta beta programını açtıktan sonra, iş kullanıcıları yeni özellikleri test etmeye başladı. Özellikle, WhatsApp kısa bir süre…

%d blogcu bunu beğendi: