Akıllı telefon sektöründe her ne kadar önce Google, ardından Lenovo bünyesinde önemli girişimlerde bulunsa da bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan Motorola, IFA 2018 fuarı kapsamında çentikli iki yeni akıllı telefonu Motorola One ve Motorola One Power’ı duyurdu.

Adından da anlaşıldığı üzere Google’ın saf Android deneyimini yaşatan Android One programıyla gelen Motorola akıllı telefonlar giriş – orta segmentte yer alıyor.

Motorola One Özellikleri

5.9 inçlik HD+ çözünürlüklü 19:9 formatında çentikli ekrana sahip olan Motorola One gücünü Qualcomm’un Snapdragon 625 platformundan alıyor.

64 GB dahili hafıza ve 4 GB RAM ile gelen telefon Android 8.1 Oreo sürümüyle kutudan çıkıyor. Android One programı kapsamında bir süre en yeni Android güncellemelerini ilk alacak telefonlardan Motorola One’da 3000mAh kapasiteli batarya konumlandırılıyor. Telefon, Motorola’nın TurboPower hızlı şarj teknolojisini de destekliyor.

Biri f/2.0 diyafram açıklığına sahip 13 MP çözünürlüklü diğeri f/2.4 diyafram açıklığına sahip 2MP çözünürlüklü bgelen telefonun ön yüzünde f/2.2 diyafram açıklığına sahip 8 MP çözünürlüklü selfie kamerasına yer veriliyor.

Motorola One Power Özellikleri

Motorola One Power modeli, kardeşi One’dan farklı olarak daha büyük ekranı, iyileştirilmiş teknik özellikleri ve yüksek kapasiteli bataryasıyla öne çıkıyor.

6.2 inçlik Full HD+ çözünürlüklü 19:9 formatında çentikli ekrana sahip olan Motorola One Power gücünü Qualcomm’un Snapdragon 636 platformundan alıyor. 32 GB dahili hafıza ve 3 GB RAM ya da 64 GB dahili hafıza ve 4 GB RAM seçenekleriyle satın alınabilen telefonun 5000mAh kapasiteli bataryası bulunuyor. Telefon Motorola TurboPower teknolojisi sayesinde hızlı şarj özelliğini destekliyor.

Biri 16 MP diğeri ise 5 MP çözünürlüklü çift ana kamera ve 8 MP çözünürlüklü selfie kamerasıyla birlikte gelen Motorola One Power, daha önceki modelde olduğu gibi Android One programı dahilinde Android 8.1 Oreo sürümüyle kutudan çıkıyor. Telefon, kullanıcılarına bir süre boyunca en yeni Android güncellemelerini en hızlı şekilde almayı vaat ediyor.

Motorola One ve Motorola One Power’ın satış fiyatı ve çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.

Paylaş