Bugüne dek Apple’a en yakın analistlerden biri olduğu belirtilen ancak paylaştığı birçok tahminde yanılmasıyla birlikte kararından vazgeçmesiyle tanıdığımız KGI analisti Ming-Chi Kuo, yeni iPhone’ların 999 dolardan başlayan fiyatlarla satılmasında Samsung’u sorumlu olarak gösterdi.

ABD merkezli teknoloji yayınları başta olmak üzere birçok kişinin güvenini kazanan analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple için yeni iPhone’un maliyeti diğer modellerden pek de farklı olmayacak ancak Apple, yeni iPhone ile birlikte önemli bir tasarım değişikliğine gideceği için fiyat konusunda Samsung’tan geri kalmamak adına yeni iPhone’u önceki modellerin 250 dolar üstünde fiyat etiketiyle tüketicilere ulaştıracak.

Yeni iPhone ile Galaxy Note 8’in fiyatı aynı olacak

Hatırlayacak olursanız Samsung, yeni Galaxy Note 8 modelini Amerika Birleşik Devletleri’nde 999 dolar fiyat etiketiyle satışa sunmuştu. Apple da fiyat konusunda Samsung’tan geri kalmayarak yeni iPhone’un fiyatını 999 dolara yükseltecek ve böylelikle bir anlamda fiyatı geri olduğu için “Yeni iPhone, Note 8’den kalitesiz” görüşünü fiyat bazında başlamadan yıkacak.

Son tahminlerinden sonra Ming-Chi Kuo’ya güvenmek her ne kadar güç olsa da şöyle bir gerçek var ki hem yeni iPhone hem de Galaxy Note 8 aynı fiyat etiketini taşırken bir anlamda bu yıl ilk kez gerçekten devlerin rekabetini göreceğiz.