Apple’ın yeni akıllı telefonlarını duyurmasına bir ay gibi kısa bir süre kala hem yeni iPhone 7S ailesi, hem de iPhone 7S ile birlikte bu yıl resmi olarak duyurulması beklenen iPhone 8 hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Apple’a yakınlığıyla bilinen ve Apple hakkında bugüne dek söylediği birçok şey doğru çıkan KGI analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 8’in piyasaya çıkışıyla ilgili yeni bilgiler paylaştı. Kuo’ya göre iPhone 8’in stoklarının eylül ayındaki lansmana yetiştirilemeyeceği iddiaları gerçeği yansıtmıyor.

Ming-Chi Kuo, Apple’ın beklendiği gibi eylül ayında hem iPhone 7S ve iPhone 7S Plus hem de iPhone 8 modelini resmi olarak tanıtacağını söylüyor. Kuo’ya göre iPhone 8 lansman tarihine yetişmesine yetişecek ancak Apple bu çeyrekte sadece 2-3 milyon adet iPhone 8 üretimi yapabilecek. Bu durumda da iPhone 8 piyasada az sayıda bulunacağı için Apple Store’lardaki kuyruklar uzayacak ve bazı ülkelere iPhone 8 beklenenden geç gelecek.

Elbette iPhone 8 hakkında şu ana kadar Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. Tahminlere göre iPhone 8, eylül ayında Steve Jobs Theatre’da düzenlenecek basın etkinliğiyle duyurulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here