Microsoft’un Lumia serisi Windows Phone işletim sistemiyle çalışan telefonlarıyla birlikte sunmaya başladığı ve Windows 10 ile birlikte masaüstü platformlara da gelen akıllı asistan Cortana, her geçen gün daha fazla alana yayılmaya devam ediyor.

Şimdi ise paylaşılan bilgilere göre Cortana, Windows 10 Creators Güncellemesi ile birlikte aynı zamanda bir alışveriş asistanı olarak da hizmet veriyor. Şimdilik sadece ABD’de geçerli olan bu özellikte Cortana, Microsoft Edge üzerinden bir alışveriş sitesinden bir ürünü görüntülediğinizde aynı ürünün fiyatını farklı sitelerde de bularak diğerleriyle kıyaslıyor.

Şimdilik 14 internet sitesi ile sadece ABD’de verilen bu hizmetin yakında Cortana’nın olduğu diğer ülkelere de gelmesi beklenirken iddialar bu alana eklenecek reklamlarla Microsoft’un Cortana’nın bu özelliğini bir gelir kapısına dönüştüreceği yönünde. Bakalım Cortana’nın bu özelliği sadece bize fiyat kıyaslaması yapmakla mı kalacak yoksa reklamlar gösteren sözde bir asistan halini alacak mı? Hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here