Slack uygulamasının bugüne kadarki en başarılı rakiplerinden biri olan Teams, ekip üyelerinin beraber çalışmasını sağlıyor. Bu süreçte tüm Office 365 ekosistemi ve üçüncü parti yazılım entegrasyonuyla bu çalışmaların merkezi olmayı hedefliyor.

Office 365 uygulamaları, uygulama içerisinde standart olarak Teams uygulamasından çıkmadan belgelerin tüm ekiple paylaşımı ve düzenlenmesi gibi işlemleri gerçekleştiren uygulama ayrıca bu belgelerin ve üçüncü parti uygulamaların sekmelerde sürekli olarak kalabilmesini de sağlıyor. Kullanıcılar isterlerse bu sekmelere YouTube videoları, internet siteleri yada sürekli göz önünde bulunması gereken belgeleri ekleyebiliyor.

Üçüncü parti uygulama geliştiricilerine açık olan platforma bu yolla yeni özellikler eklenebiliyor. Microsoft Teams üzerinden ekipteki kişiler birbirleri ile ekipten bağımsız olarak görüşebiliyor ve toplantı özelliği anında video görüşme yapabiliyor. Video toplantılar ise birden fazla kişi ile de gerçekleştirilebiliyor. Android, iOS, Windows, mac OS ve Web üzerinden kullanılabilen Microsoft Teams, çok faktörlü kimlik doğrulamasına sahip. Uygulamada yer alan T-Bot isimli chat robotu kullanıcıların uygulamalaya daha hızlı adapte olmasını hedeflerken önümüzdeki dönemde kullanıma girmesi planan kalabalık ekiplerde kişilerin ve uzmanlık alanlarının tespit edilmesini sağlıyor.


Microsoft’un Enterprise paketlerinde yer alan Teams uygulaması ayrıca yeni KOBİ ve startup’lara sunulan paketlerde de bulunuyor.