1985 yılında ortaya çıkmasının ardından çoğu kişinin çocukluğundan beri gerek resim çizmek gerek fotoğraflarda ufak tefek kesme kırpma işlemini kullandığı Paint’in fişi Microsoft tarafından çekilerek yakın bir zamanda geliştirilmesi durduruluyor.

Son Windows güncellemesi ile birlikte Paint 3D’yi kullanıcılara sunan Microsoft, Paint’in yerine yeni yatırım odağı Paint 3D’yi ön plana çıkarmayı planlıyor. Bu sebepten dolayı da Paint, yakın zamanda gelecek olan Fall Creators Update ile tüm Windows sürümlerinden tamamen kaldırılacak.

Paint’in yanı sıra birçok Windows ürünün de destek çekilecek. İlk başta tamamen kaldırılacak ürünler Fall Creators Update ile tamamen kaldırılacaklar arasında iken sonradan kaldırılacak ürünler ise geliştirilmesi durdurulan ürünler kategorisinde yer alıyor.

Fall Creators Update ile tamamen kaldırılacaklar Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET), Trusted Platform Module (TPM) Owner Password Management, Outlook Express, Reader iken geliştirilmesi durdurulan ürünler Paint, IIS 6 Management Compatibility, IIS Digest Authentication, RSA/AES Encryption for IIS, TPM Remote Management, Trusted Platform Module (TPM) Remote Management, Windows Hello for Business şeklinde.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here