Microsoft, OneDrive çevrimiçi dosya depolama hizmetinin üstüne, dosyalarınızı korumak için ek güvenlik özellikleri ekleyen yeni güvenlik katmanı OneDrive Personal Vault’ı duyurdu. Bu, Office 365 kullanıcılarına, herhangi birinin dosyaları görüntülemesini veya çalmasını önleyen ek bir güvenlik katmanı sağlar.

Personal Vault’a girdikten sonra, dosyalara yalnızca iki faktörlü kimlik doğrulaması (2FA), parmak izi, yüz, PIN veya e-posta ve SMS yoluyla kodlar gibi kimlik doğrulama yöntemiyle erişilebilir. Bu sayede birden fazla şifreyi hatırlamanıza gerek kalmıyor. Bu, birisinin bilgisayarınıza, akıllı telefonunuza veya OneDrive hesabınıza erişmesi durumunda dosyaların daha güvenli olmasını sağlıyor.

Ücretsiz bir plandaysanız, Personal Vault’u yine deneyebilirsiniz. Ancak Microsoft içinde depolayabileceğiniz dosya sayısını sınırlayacak.

Yeni özellik, web üzerindeki OneDrive kullanıcıları, Windows 10 ve Microsoft’un mobil uygulamaları aracılığıyla satışa sunulacak. Yakında Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada ve yıl sonunda tüm OneDrive kullanıcılarının kullanımına sunulacak.

Varsayılan olarak, tüm OneDrive dosyaları yerinde ve aktarmada şifreleniyor. Personal Vault, esasen bunun üstüne isteğe bağlı başka bir güvenlik özellikleri katmanı ekliyor.

Paylaş