Özellikle uluslararası camiada tanınanlar olmak üzere şirketler, çalışma performansını arttırmak ve yeni sektörlere atılmak gibi sebeplerden ötürü işten çıkarmalar yapar veya personel değişiklik programları uygularlar. Microsoft ise bu değişikliği Azure kapsamında yapmayı planlıyor. Microsoft’un Bulut Bilgi İşlem Platformu adı altında çalışmalarını sürdüren Azure, bünyesinde bulunan birçok personeli çıkarmaya doğru gidiyor.

TechCrunch, Bloomberg ve diğer haber platformlarından alınan bilgiye göre Microsoft’un planladığı işten çıkarma “binlerce” kişinin işinin sonlanmasına neden olabilir. Eskiden kullandıkları bazı metotların yerine Azure bulut platformu üzerindeki satışlarını arttırmak amacıyla ekip değişikliğine gidildiği bildiriliyor. Şimdilik hangi grubun ve bölgenin etki alanı içerisinde olduğuyla alakalı herhangi bir haber bulunmuyor.

Geçtiğimiz yıl 1850 adet çalışanını işten çıkaracağı haberini verdikten kısa bir süre sonra proje ve işçi konusunda azalmalara giden Microsoft’un bu sıralar böyle bir karara varması, bazıları tarafından oldukça sıradan karşılandı.

Belirtilen rapordaki bilgilere göre Microsoft, binlerce çalışanını işten atmaya hazır. Bu değişikliğin sebebinin bahsedilen bulut platformu üzerindeki değişiklikler olduğu düşünülüyor. Etkilenen bölgeler belirtilmese de dünya genelindeki çalışanlarının doğrudan veya dolaylı olarak etkileneceği kesin.

TechCrunch tarafından hazırlanan raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz: https://techcrunch.com/2017/07/02/microsoft-is-laying-off-thousands-of-staff/

Yazılım devi Microsoft, kaç tane personelin işinin sonlandırılacağını açık bir şekilde belirtmedi. Microsoft Başkanı Brad Smith, konferans esnasında sorulan sorular karşısında ise yorumsuz kaldı.

Söz konusu yeniden yapılandırma, Microsoft Baş Pazarlama Sorumlusu Chris Capossela, yardımcıları Judson Althoff ve Jean-Philippe Courtois tarafından çalışanlarına aktarıldı. Bu açıklamada çalışanların işten çıkarılmasına değinilmedi.

 

Micosoft’un analisti Jack Gold, yazılım devini strateji değişikliği konusuna ve satışlarındaki dalgalanmalara değindi. Jack Gold, Microsoft’un yaşadığı ilk değişikliğin bu olmadığını ve maalesef sonuncusunun da olmadığını ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here