Microsoft Binlerce Çalışanını İşten Çıkarmaya Hazırlanıyor

7 Temmuz 2017
94 Görüntülenme

Özellikle uluslararası camiada tanınanlar olmak üzere şirketler, çalışma performansını arttırmak ve yeni sektörlere atılmak gibi sebeplerden ötürü işten çıkarmalar yapar veya personel değişiklik programları uygularlar. Microsoft ise bu değişikliği Azure kapsamında yapmayı planlıyor. Microsoft’un Bulut Bilgi İşlem Platformu adı altında çalışmalarını sürdüren Azure, bünyesinde bulunan birçok personeli çıkarmaya doğru gidiyor.

TechCrunch, Bloomberg ve diğer haber platformlarından alınan bilgiye göre Microsoft’un planladığı işten çıkarma “binlerce” kişinin işinin sonlanmasına neden olabilir. Eskiden kullandıkları bazı metotların yerine Azure bulut platformu üzerindeki satışlarını arttırmak amacıyla ekip değişikliğine gidildiği bildiriliyor. Şimdilik hangi grubun ve bölgenin etki alanı içerisinde olduğuyla alakalı herhangi bir haber bulunmuyor.

Geçtiğimiz yıl 1850 adet çalışanını işten çıkaracağı haberini verdikten kısa bir süre sonra proje ve işçi konusunda azalmalara giden Microsoft’un bu sıralar böyle bir karara varması, bazıları tarafından oldukça sıradan karşılandı.

Belirtilen rapordaki bilgilere göre Microsoft, binlerce çalışanını işten atmaya hazır. Bu değişikliğin sebebinin bahsedilen bulut platformu üzerindeki değişiklikler olduğu düşünülüyor. Etkilenen bölgeler belirtilmese de dünya genelindeki çalışanlarının doğrudan veya dolaylı olarak etkileneceği kesin.

TechCrunch tarafından hazırlanan raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz: https://techcrunch.com/2017/07/02/microsoft-is-laying-off-thousands-of-staff/

Yazılım devi Microsoft, kaç tane personelin işinin sonlandırılacağını açık bir şekilde belirtmedi. Microsoft Başkanı Brad Smith, konferans esnasında sorulan sorular karşısında ise yorumsuz kaldı.

Söz konusu yeniden yapılandırma, Microsoft Baş Pazarlama Sorumlusu Chris Capossela, yardımcıları Judson Althoff ve Jean-Philippe Courtois tarafından çalışanlarına aktarıldı. Bu açıklamada çalışanların işten çıkarılmasına değinilmedi.

 

Micosoft’un analisti Jack Gold, yazılım devini strateji değişikliği konusuna ve satışlarındaki dalgalanmalara değindi. Jack Gold, Microsoft’un yaşadığı ilk değişikliğin bu olmadığını ve maalesef sonuncusunun da olmadığını ekledi.

İlginizi çekebilir

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti
Sektörel
110 okunma
Sektörel
110 okunma

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

Samsung denildiğinde sektörün yanı sıra son kullanıcının da aklına gelen isimlerden, Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı…

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı
Sosyal Medya
53 okunma
Sosyal Medya
53 okunma

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

acebook'un kullanıcı verilerini "seçilmiş" şirketlerle paylaştığı bildirildi. Facebook'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kullanıcı bilgilerinin RBC Capital Markets ve Nissan Motor…

Üç kameralı iPhone modeli daha ileri bir tarihte gelecek
Mobil
51 okunma
Mobil
51 okunma

Üç kameralı iPhone modeli daha ileri bir tarihte gelecek

Haber Merkezi - 19 Haziran 2018

Apple'ın 2019 yılında 3 arka kameraya sahip en az bir iPhone modeli piyasaya sürebileceğini sizlere aktarmıştık. Ancak Apple’ın lens sağlayıcı…

Yorum yap