Dünyanın en çok tercih edilen lastik markalarından biri olan Michelin, son çıkardığı Vision konsepti ile havasız, jantsız ve mevsim koşullarına göre uygun moda sokulabilen lastik deneyimi sunuyor. Zemine uygun bir şekilde sertleşip yumuşaması sayesinde sizi lastiğin patlaması ya da parçalanması gibi bir sorunla karşı karşıya bırakmıyor.

Doğal kauçuk, bambu, kağıt, teneke kutular, ahşap, elektronik ve plastik atıklar, saman, atık lastikler, kullanılmış metal malzemelerle 3D yazdırılmış lastikler istenilen moda Vision istasyonunda 3D yazıcılar ile malzemelerin üstlerinde yapılan ufak tefek değişikliklerle sokulabiliyor.

Herşeyden daha da etkileyici olan şey ise: lastiklerin mobil uygulamalardan takip edilebiliyor olması. Bu sayede lastiklerin üzerindeki sensörler mobil uygulamaya lastiğin sağlığı ya da hangi koşullara sokulması gerektiği hakkında bilgi verebiliyor. Vision istasyonlarında da lastiklerin mod değişiminin yapılması mobil uygulaması üzerinden yönetiliyor.

Michelin, lastiğin seri üretimi ve satışı hakkında ufak bir bilgi bile vermiyor fakat bu teknoloji harikası lastiğin şimdilik seri üretilip satışa çıkması pek de mümkün gözükmüyor.

Paylaş