https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Mercedes GLB Concept, Auto Shanghai öncesi tanıtıldı

Mercedes-Benz, dünyanın en büyük otomobil pazarı Çin’de düzenlenen Uluslararası Şangay Otomobil Fuarı öncesinde GLB Concept’i tanıttı.

GLB Concept, Mercedes SUV ürün gamının en yeni modelinin üretime en yakın halini temsil ediyor. Model adından da anlaşılacağı üzere, GLA ile GLC arasına konumlanan GLB diğer iki modelden daha yüksek tavan yapısı ve arazi kullanımına daha elverişli görünen gövde parçalarıyla farklılaşıyor.

4634 mm uzunluk, 1890 mm genişliği 2829 mm’lik uzatılmış aks aralığıyla sunan modelin 1900 mm tavan yüksekliği sayesinde oturma düzeni 3 sıra yani 7 koltuklu olarak da ayarlanabiliyor. Uzatılmış aks mesafesinin yalnızca Çin pazarına mı özel olduğu, yoksa Avrupa’da da üretime bu ölçülerle mi geleceği bilgisi önümüzdeki günlerde netleşecek.

Mercedes kompakt altyapısını paylaşan A Sedan, A Hatchback, CLA, GLA, B serileri arasına katılan modelin iç mekanında da bu modellerle ortak parça kullanımı görülüyor.

Mercedes’in en yeni nesil bilgi & eğlence sistemi MBUX arayüzü ile çalışan iki ekranlı gösterge panelinin yerleşiminin yanı sıra markanın amiral gemisi S-Serisi’ndekini aratmayan yoğun ambiyans aydınlatmaya da yer veriliyor.

Dizel motorların devrinin sona erdiği günümüzde kaputun altında 2 litre hacimde turbo beslemeli benzin motoru 8 ileri çift kavrama (DCT) şanzımanla beraber çalışıyor. 221 beygir güç ve 350 Nm tork değerleri sunan M260 kod adlı makine, 4Matic sistemi merkez kilidiyle (Off-Road modu) gücü ön ve arka aksa 50:50 oranındaki dağıtarak off-road kullanımına elverişli hale geliyor.

Üretimine bu yaz itibariyle başlanacak modelin ülkemize geliş takvimi ise henüz belirsiz.

Paylaş