MediaTek’ten uygun fiyata yapay zekalı işlemci: Helio P22

MediaTek, yeni nesil akıllı telefon trendlerini desteklediği yeni işlemcisi Helio P22'yi resmi olarak tanıttı.

22 Mayıs 2018
1224 Görüntülenme

Giriş ve orta seviye akıllı telefonlardaki mobil işlemcileriyle Android dünyasında adından söz ettiren MediaTek, yeni yonga seti Helio P22′yi duyurdu.

MediaTek tarafından yapılan açıklamaya göre orta seviye telefonlara gücünü verecek olan yeni Helio P22, yeni nesil akıllı telefon trendlerini destekleyen özelliklerle birlikte geliyor.

Orta segmentte yapay zeka deneyimi

Sekiz çekirdekli Helio P22, MediaTek’in iddiasına göre uygun fiyatta yapay zeka desteğini de beraberinde getiriyor. Böylelikle akıllı telefon üreticileri, yazılımsal olarak destek sunduğu takdirde kullanıcılar Helio P22’nin özellikle fotoğraf tarafındaki yapay zeka desteğinden yararlanabiliyor. Yapay zeka aynı zamanda bağlantı teknolojileri gibi farklı alanlarda da devreye girerek akıllı telefon kullanım deneyimini iyileştiriyor.

Sekiz çekirdekli bir yonga seti olan Helio P22 aynı zamanda 20:9 ekran formatını (1600 x 720 çözünürlüğünde) destekliyor. Bu da bir noktada Helio P22’yi çentikli akıllı telefonlarda da görebileceğimiz anlamına geliyor.

Çift kamera desteği, yapay zeka ve 20:9 ekran formatını desteklemesiyle birlikte  ince çerçeveli telefonlara uygun olmasıyla Helio P22 MediaTek’in iddiasına göre yeni nesil akıllı telefon özelliklerini düşük fiyat segmentinde de kullanıcılarına sunacak.

Üretimi TSMC tarafından gerçekleştirilecek yeni Helio P22’nin hangi akıllı telefonlarda kullanılacağını ve nasıl bir performans sergileyeceğini önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!
Mobil
50 okunma
Mobil
50 okunma

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Geçtiğimiz günlerde dünyayla aynı anda Türkiye'de düzenlediği yeni basın toplantısıyla birlikte üst seviye telefonu Galaxy Note9'u tüketicilerle buluşturan Samsung, kullanıcıların…

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor
Huawei
220 okunma
Huawei
220 okunma

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Telefon tasarımı kadar şekli, ekran boyutu ve hepsinden önemlisi renk seçenekleri, tasarım trendlerini yakından takip eden kullanıcıların önceliği oluyor. Telefonun…

Wifi üzerinden güvenlik taraması yapılabilecek
Sektörel
47 okunma
Sektörel
47 okunma

Wifi üzerinden güvenlik taraması yapılabilecek

Haber Merkezi - 17 Ağustos 2018

BD'li araştırmacılar, kablosuz internet bağlantı (WiFi) üzerinden halka açık alanlarda silah, bomba ve patlayıcı kimyasalları tespit edebilmeye olanak sağlayan yöntem…