Giriş ve orta seviye akıllı telefonlardaki mobil işlemcileriyle Android dünyasında adından söz ettiren MediaTek, yeni yonga seti Helio P22′yi duyurdu.

MediaTek tarafından yapılan açıklamaya göre orta seviye telefonlara gücünü verecek olan yeni Helio P22, yeni nesil akıllı telefon trendlerini destekleyen özelliklerle birlikte geliyor.

Orta segmentte yapay zeka deneyimi

Sekiz çekirdekli Helio P22, MediaTek’in iddiasına göre uygun fiyatta yapay zeka desteğini de beraberinde getiriyor. Böylelikle akıllı telefon üreticileri, yazılımsal olarak destek sunduğu takdirde kullanıcılar Helio P22’nin özellikle fotoğraf tarafındaki yapay zeka desteğinden yararlanabiliyor. Yapay zeka aynı zamanda bağlantı teknolojileri gibi farklı alanlarda da devreye girerek akıllı telefon kullanım deneyimini iyileştiriyor.

Sekiz çekirdekli bir yonga seti olan Helio P22 aynı zamanda 20:9 ekran formatını (1600 x 720 çözünürlüğünde) destekliyor. Bu da bir noktada Helio P22’yi çentikli akıllı telefonlarda da görebileceğimiz anlamına geliyor.

Çift kamera desteği, yapay zeka ve 20:9 ekran formatını desteklemesiyle birlikte  ince çerçeveli telefonlara uygun olmasıyla Helio P22 MediaTek’in iddiasına göre yeni nesil akıllı telefon özelliklerini düşük fiyat segmentinde de kullanıcılarına sunacak.

Üretimi TSMC tarafından gerçekleştirilecek yeni Helio P22’nin hangi akıllı telefonlarda kullanılacağını ve nasıl bir performans sergileyeceğini önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Paylaş