Media Markt 2016’yı Sektörün Üzerinde Büyüme ile Kapadı

23 Şubat 2017
142 Görüntülenme

Media Markt, 2016 yılını Türkiye’deki bugüne kadarki en hızlı büyüme oranına ulaşarak tamamladı. Avrupa’da 1000’in üzerinde mağaza 15 ülkede etkin olan marka tek başına Türkiye’nin tüm elektronik ve beyaz eşya pazarından daha fazla ciro elde etti. 2016 yılında tüm elektronik perakende pazarı ortalama yüzde 11 civarında büyürken, Media Markt Türkiye sektörün üzerinde büyüdü.


Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Türkiye’nin en hızlı ve istikrarlı büyüyen elektronik perakendecisi olduk. 2017’de de, büyüme trendimizi arttırarak sürdüreceğiz ve tüketicilerimiz için cazip yeni lokasyonlarda mağaza açmaya devam edeceğiz” dedi.


Dijital alanda ilginin artması büyük veriyi kullanan Media Markt, talep planlama optimizasyonu, dinamik kapasite yönetimi ve dinamik fiyatlandırma sistemi ile her zaman en uygun fiyata talep edilen ürünün stoklarda yer almasını sağlıyor. Toplanan veriler sayesinde geliştirilen akıllı sistem, talebin arttığı ürünlerin en doğru mağazada yer almasını sağlıyor. Ayrıca dinamik fiyatlandırma sistemi rakiplerin fiyatlarını 15 dakikada bir kontrol ederek markayı rekabetçi tutuyor. Media Markt’ın önümüzdeki dönemde yatırım öncelikleri dijital müşteri hizmetleri, mağaza içi dinamik müşteri takip sistemi ve baştan sona servis ağı şeklinde.


Çoklu kanal sistemi ile dijitalle fiziksel hizmeti birbirine yaklaştıran Media Markt, internetten satın alınan ürünlerin mağazadan teslim alınmasını yada mağazalardaki sonsuz raf sistemiyle mağazada bulunmayan ürünlerin teslimatını sağlıyor. Saatli teslimat ile müşterinin uygun olduğu saatte ürünleri teslim edebilen marka, 3 saat içerisinde teslimat sağlayacak jet teslimat sistemi üzerinde de çalışıyor.


E-ticaret ve perakendecilik alanlarında geleneksel yöntemlerin dışında adımları sistemine entegre eden Media Markt’ın bu atılımları bizlere sektörün sadece satış rakamları üzerinden yürümeyen oyuncuları olduğunu da gösteriyor. Bu tarz adımların daha fazla marka tarafından atılmasını da sabırsızlıkla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!
Mobil
125 okunma
Mobil
125 okunma

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Geçtiğimiz günlerde dünyayla aynı anda Türkiye'de düzenlediği yeni basın toplantısıyla birlikte üst seviye telefonu Galaxy Note9'u tüketicilerle buluşturan Samsung, kullanıcıların…

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor
Huawei
286 okunma
Huawei
286 okunma

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Telefon tasarımı kadar şekli, ekran boyutu ve hepsinden önemlisi renk seçenekleri, tasarım trendlerini yakından takip eden kullanıcıların önceliği oluyor. Telefonun…

Wifi üzerinden güvenlik taraması yapılabilecek
Sektörel
102 okunma
Sektörel
102 okunma

Wifi üzerinden güvenlik taraması yapılabilecek

Haber Merkezi - 17 Ağustos 2018

BD'li araştırmacılar, kablosuz internet bağlantı (WiFi) üzerinden halka açık alanlarda silah, bomba ve patlayıcı kimyasalları tespit edebilmeye olanak sağlayan yöntem…

Yorum yap