Media Markt 2016’yı Sektörün Üzerinde Büyüme ile Kapadı

23 Şubat 2017
73 Görüntülenme

Media Markt, 2016 yılını Türkiye’deki bugüne kadarki en hızlı büyüme oranına ulaşarak tamamladı. Avrupa’da 1000’in üzerinde mağaza 15 ülkede etkin olan marka tek başına Türkiye’nin tüm elektronik ve beyaz eşya pazarından daha fazla ciro elde etti. 2016 yılında tüm elektronik perakende pazarı ortalama yüzde 11 civarında büyürken, Media Markt Türkiye sektörün üzerinde büyüdü.


Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Türkiye’nin en hızlı ve istikrarlı büyüyen elektronik perakendecisi olduk. 2017’de de, büyüme trendimizi arttırarak sürdüreceğiz ve tüketicilerimiz için cazip yeni lokasyonlarda mağaza açmaya devam edeceğiz” dedi.


Dijital alanda ilginin artması büyük veriyi kullanan Media Markt, talep planlama optimizasyonu, dinamik kapasite yönetimi ve dinamik fiyatlandırma sistemi ile her zaman en uygun fiyata talep edilen ürünün stoklarda yer almasını sağlıyor. Toplanan veriler sayesinde geliştirilen akıllı sistem, talebin arttığı ürünlerin en doğru mağazada yer almasını sağlıyor. Ayrıca dinamik fiyatlandırma sistemi rakiplerin fiyatlarını 15 dakikada bir kontrol ederek markayı rekabetçi tutuyor. Media Markt’ın önümüzdeki dönemde yatırım öncelikleri dijital müşteri hizmetleri, mağaza içi dinamik müşteri takip sistemi ve baştan sona servis ağı şeklinde.


Çoklu kanal sistemi ile dijitalle fiziksel hizmeti birbirine yaklaştıran Media Markt, internetten satın alınan ürünlerin mağazadan teslim alınmasını yada mağazalardaki sonsuz raf sistemiyle mağazada bulunmayan ürünlerin teslimatını sağlıyor. Saatli teslimat ile müşterinin uygun olduğu saatte ürünleri teslim edebilen marka, 3 saat içerisinde teslimat sağlayacak jet teslimat sistemi üzerinde de çalışıyor.


E-ticaret ve perakendecilik alanlarında geleneksel yöntemlerin dışında adımları sistemine entegre eden Media Markt’ın bu atılımları bizlere sektörün sadece satış rakamları üzerinden yürümeyen oyuncuları olduğunu da gösteriyor. Bu tarz adımların daha fazla marka tarafından atılmasını da sabırsızlıkla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

MediaTek’ten uygun fiyata yapay zekalı işlemci: Helio P22
Donanım
44 okunma
Donanım
44 okunma

MediaTek’ten uygun fiyata yapay zekalı işlemci: Helio P22

Mert Yamak - 22 Mayıs 2018

Giriş ve orta seviye akıllı telefonlardaki mobil işlemcileriyle Android dünyasında adından söz ettiren MediaTek, yeni yonga seti Helio P22'yi duyurdu.…

Otomobil test sürüşlerinde Getir ve Renault’tan önemli işbirliği!
Yazılım ve Uygulamalar
41 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
41 okunma

Otomobil test sürüşlerinde Getir ve Renault’tan önemli işbirliği!

Mert Yamak - 22 Mayıs 2018

Satın almak istediğimiz bir otomobili test etmek için bazen randevu almamız ya da saatlerce prosedür gereği beklememiz gerekebiliyor. Bu sorunu…

Xiaomi Mi 8 tanıtım tarihi açıklandı
Mobil
157 okunma
Mobil
157 okunma

Xiaomi Mi 8 tanıtım tarihi açıklandı

Mert Yamak - 22 Mayıs 2018

Son birkaç yıldır duyurduğu fiyat performans konusunda iddialı akıllı telefonlarıyla dünyanın en fazla satan üçüncü akıllı telefon üreticisi konumuna ulaşan…

Yorum yap