Yapay zeka (AI) tarafından oluşturulan videoda Mark Zuckerberg, “Bunu bir saniyeliğine hayal edin: milyarlarca insanın çalınan verilerini, tüm sırlarını, hayatlarını, geleceklerini tamamen kontrol eden bir adam. Hepsini Spectre’a borçluyum. Spectre bana verileri kontrol edenin geleceği kontrol ettiğini gösterdi.” diyor.

Video, teknoloji ve sosyal medyanın büyük etkisine bakan “Spectre” projesinin tanıtımının bir parçası olarak İngiliz sanatçı Bill Posters tarafından paylaşıldı.

Bir Instagram sözcüsü, ” Bu içeriği, Instagram’daki tüm yanlış bilgileri tedavi ettiğimiz şekilde kullanacağız. Üçüncü taraf gerçek denetleyicileri yanlış olarak işaretlerse, Instagram’ın tavsiye yüzeylerinden filtreleyeceğiz.” dedi.

James Bond filmlerinde ki gizli bir organizasyonun adı gibi olan “Spectre”, dijital etkileyicilerin ve bilgilerin çevrimiçi olduğu kadar neye inanılabildiğine veya inanılamayacağının tartışılmasını amaçlıyor.

Facebook yetkilileri videonun Instagram’dan silinmeyeceğini söyledi. Instagram’ın bu konuda diğer sahte videolarda olduğu şekilde işlemlerini sürdüreceği, sadece üçüncü taraf gerçek kullanıcıların bu videoyu sahte olarak şikayet etmeleri gerektiği belirtildi. Eğer bu video şikayet edilirse Instagram yetkilileri tarafından incelenecek ve incelemelerin ardından Instagram’dan silinecek.

Paylaş