Pazar günü bir canlı yayında Elon Musk hakkında dikkat çeken açıklamalar yapan Mark Zuckerberg’a, Elon Musk cephesinden anında cevap geldi.
Yapay zekaların dünyaya yararları veya zararları hakkında zıt fikirlere sahip olan bu iki CEO, Mark Zuckerberg’ın açıklamalarıyla polemiğe girdiler.

Facebook’da Pazar günü canlı yayın yapan Mark Zuckerberg, Elon Musk’ın yapay zekaların tehlikeli olduğunu söylemesini “sorumsuzca” şeklinde yorumlaması fitili ateşlemeye sebep oldu.


Elon Musk’ın son röportajına baktığını söyleyen Mark Zuckerberg, yapay zekalardan çekinen insanlardan sıkılmış bir şekilde cevap verdi. Mark Zuckerberg,  “Bu konuda oldukça güçlü tahminlerim var. İyimserim. Bence insanlar kendi kıyamet senaryolarını hazırlamaya çalışıyorlar. Anlamıyorum, gerçekten bu düşüncelerin çok olumsuz ve bazı yönlerden sorumsuzca olduğunu düşünüyorum” dedi.


Elon Musk yaptığı açıklamada: “En yeni yapay zekaları gördüm ve sanırım insanların bu konudaki bilgileri çok kıt” dedi.

Mark Zuckerberg ise yapay zekaların insanlara karşı yararlı işler yapacağına inanıyor.Hastalıkların bulunmasında, tedavisinde ve sürücüsüz araç kulanımı gibi birçok alanda karşımıza çıkan yapay zekaların ileride insan hayatında büyük yer edineceğini söyledi.

Mark Zuckerberg’ın açıklamalarına karşı kısa ve öz bir şekilde Twitter’dan cevap veren Elon Musk, “Mark ile bu konuyu konuştum. Kendisinin konuyla ilgili anlayışı sınırlı” dedi.

İlerleyen süreçte konu ile ilgili açıklamaların devam edeceği görünmekte. Bu konuda sizce Elon Musk mı Mark Zuckerberg mi haklı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here