Saatte 378 km Hıza Ulaşan “Lucid Air” Tesla’nın Tahtına Göz Dikti!

17 Temmuz 2017
50 Görüntülenme

Kimileri için bir yerden diğer bir yere gitmek için kullanılan araç, kimileri için ise muazzam bir tutku. Her iki taraf da hangi amaçla kullanıyorsa kullansın insanlar, otomobil sektörünün bu denli gelişmesini büyük bir hayranlıkla seyrediyor. Mükemmel tasarıma sahip arabaların akıl almaz hızlarla gitmesi büyük bir gelişimin göstergesi. Lucid Air, performansıyla geçtiğimiz günlerde araba severlerin şaşkınlığına sebep oldu. Yapılan son testlerde elektrikli bir otomobil için etkileyici bir hız olan 378 kilometre hızına ulaşarak bir rekora imza attı.

Özellikle orta sınıf bir sedan için (elektrikli bir otomobil olduğunu unutmamalı) Tesla Model S’nin en iyi performansı 239 kilometre üst hızına sahipti. Tesla’nın araçları, çoğu araç gibi olası bir zarara karşı güvenlik yazılımlarıyla donatılmış. Yani bu sayede araç, zarar verebilecek hıza ulaştığında yazılım sayesinde güvenli seviyeye indiriliyor.

Lucid Air, bu sınırlamaları yeni sürüş platformunu test etmek için kaldırdı ve 378 kilometre hıza ulaşarak çılgın bir rekor kırdı. Ohio’da bulunan Ulaşım Araştırma Merkezi tesisinde gerçekleştirilen testin videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Daha önceki yapılan testlerde de yazılım kontrolü sağlanmıştı ve belirli sınırlamalar dahilinde Lucid Air, en fazla 350 kilometre hıza ulaşabilmişti. Yapılan testte elde edilen sonuçlar not edildi ve yeni geliştirmeler yapıldı.

Dürüst olmak gerekirse araç, arabalara ilgi duyan herkesin hayallerini süsleyebilecek bir tasarıma sahip. Bu denli müthiş bir hızla bu görselliğin birleşmesi heyecan verici. Lucid Air’in iç bölgesi de fazlasıyla etkileyici.

Arizona’da bir fabrikada Lucid Air’in üretimi için 700 milyon dolarlık bir fon üzerinde çalıştıkları da bildirildi. İlerleyen günlerde şaşırtıcı gelişmelere tanıklık edeceğiz gibi duruyor.

İlginizi çekebilir

Türkiye’nin ilk e-bilardo turnuvası başlıyor!
OYUN
43 okunma
OYUN
43 okunma

Türkiye’nin ilk e-bilardo turnuvası başlıyor!

Mert Yamak - 21 Haziran 2018

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günden güne daha büyük ilgi gören espor alanında, Türkiye’nin ilk bilardo turnuvası, Pool Elite…

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti
Sektörel
222 okunma
Sektörel
222 okunma

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

Samsung denildiğinde sektörün yanı sıra son kullanıcının da aklına gelen isimlerden, Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı…

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı
Sosyal Medya
105 okunma
Sosyal Medya
105 okunma

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

acebook'un kullanıcı verilerini "seçilmiş" şirketlerle paylaştığı bildirildi. Facebook'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kullanıcı bilgilerinin RBC Capital Markets ve Nissan Motor…

Yorum yap