LG, her ne kadar son dönemlerde akıllı telefon pazarında bir türlü istediği başarıyı yakalayamasa da hem tüketici elektroniği hem de geleceğin teknolojileri alanında başarılı ürünler geliştirmeye devam ediyor. Bu ürünlerden biri olan LG’nin akıllı robotları, Güney Kore’nin en büyük havaalanı Incheon Uluslararası Havaalanı’nda kullanıma sunuldu.

Bu havaalanında görev yapacak olan LG’nin yeni robotları her yıl 57 milyon yolcuya yardımcı olacak. LG tarafından aktarılan bilgilere göre LG’nin Havaalanı Rehber Robotu, yolculara havaalanında en çok kullanılan dört dil üzerinden (İngilizce, Çince, Japonca ve Korece) sesli yanıt vererek yardımcı oluyor. Robot, havaalanının merkezi sunucusuna bağlanarak uçağa biniş zamanları, restoranların ve dükkanların yerleri ile diğer birçok konu hakkında bilgi sağlayabiliyor. Biletinizi kolay bir şekilde tarattığınızda, uçağa biniş saati, kapısı ve hatta gideceğiniz yerin hava durumu hakkında ayrıntılı bilgiye kolayca ulaşabilmenizi sağlıyor. Bu robot, yürüme sürenizi de hesaba katarak, kapıya tahmini varış sürenizi hesaplayabiliyor ve havaalanı içinde gitmek istediğiniz yere kadar size eşlik edebiliyor.

Aynı zamanda bu robot, LG’nin ev elektroniği alanındaki tecrübelerini de havaalanına yansıtıyor. Robotlar LG HOM-BOT’a benzer bir teknolojiyle zemini temizleyerek havaalanının sık sık temiz olmasını da sağlıyor.

Robotların LG’nin anavatanı Güney Kore’den sonra yakın zamanda diğer ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here