LG, Yapay Zekalı Ürünlerini ThinQ Serisinde Birleştiriyor

21 Aralık 2017
4262 Görüntülenme

Geleceğin en önemli teknolojilerinden yapay zeka ile ilgili bir süredir çalışmalar yürüten LG, yapay zeka ile çalışan tüm ürünlerini birleştireceği yeni LG ThinQ serisini duyurdu.

LG’nin beyaz eşya ve tüketici elektroniği alanındaki yapay zekalı ürünlerinin tek bir çatı altında toplanacağı ThinQ serisi, LG’nin kendi geliştirdiği DeepThinQ teknolojisi başta olmak üzere bazı yapay zeka platformlarını kullanarak ürünlerin derin öğrenme ve birbirleriyle iletişim kurma becerisine sahip olmasını sağlayacak.

LG, mobil yerine tüketici elektroniğinde yapay zekayı öne çıkarıyor

Konuyla ilgili açıklama yapan LG Küresel Pazarlama Merkezi Müdürü Han Chang-lee: “Teknolojide bir sonraki adım yapay zeka. Bu noktada beyaz eşya ve tüketici elektroniğinde pazar lideri bir firma olarak, Yapay Zeka teknolojisini daha erişilebilir kılma ve tüketicilerin gözünde korkutucu olmaktan çıkarmak adına sorumluluk taşıyoruz.” dedi.

LG 9-12 Ocak’ta, CES standında oluşturulacak ThinQ alanında, 2018 yılında pazara sunacağı yapay zekaya sahip ürün yelpazesini sergileyecek.

Bakalım yapay zeka atılımları için mobile değil de tüketici elektroniği kategorisine ağırlık veren LG, istediği başarıyı elde edebilecek mi?

İlginizi çekebilir

AirPods 2 nihayet satışa sunuldu
38 okunma
38 okunma

AirPods 2 nihayet satışa sunuldu

Onur Binay - 20 Mart 2019

Apple’ın resmi sitesinde satışa sunulan AirPods 2, daha uzun pil ömrü, kablosuz şarj kılıfı ve ‘Hey Siri’ desteğiyle geliyor. İlk…

Dünyanın en büyük yapay adası için çalışmalar başladı
25 okunma
25 okunma

Dünyanın en büyük yapay adası için çalışmalar başladı

Onur Binay - 20 Mart 2019

Hong Kong hükümetinin açıklamasına göre 2025'te başlanacak projenin 2032'de tamamlanması hedefleniyor. New York'taki Central Park'tan üç kat daha büyük olacak…

Samsung Galaxy Fold çalışırken görüntülendi
30 okunma
30 okunma

Samsung Galaxy Fold çalışırken görüntülendi

Onur Binay - 20 Mart 2019

Phoneoftime adlı YouTube kanalı Galaxy Fold’u çalışır halde gözler önüne serdi. Videodaki cihazın perakende sürümü veya erken bir prototip olup olmadığı belli…

%d blogcu bunu beğendi: