LG, Yapay Zekalı Ürünlerini ThinQ Serisinde Birleştiriyor

21 Aralık 2017
3695 Görüntülenme

Geleceğin en önemli teknolojilerinden yapay zeka ile ilgili bir süredir çalışmalar yürüten LG, yapay zeka ile çalışan tüm ürünlerini birleştireceği yeni LG ThinQ serisini duyurdu.

LG’nin beyaz eşya ve tüketici elektroniği alanındaki yapay zekalı ürünlerinin tek bir çatı altında toplanacağı ThinQ serisi, LG’nin kendi geliştirdiği DeepThinQ teknolojisi başta olmak üzere bazı yapay zeka platformlarını kullanarak ürünlerin derin öğrenme ve birbirleriyle iletişim kurma becerisine sahip olmasını sağlayacak.

LG, mobil yerine tüketici elektroniğinde yapay zekayı öne çıkarıyor

Konuyla ilgili açıklama yapan LG Küresel Pazarlama Merkezi Müdürü Han Chang-lee: “Teknolojide bir sonraki adım yapay zeka. Bu noktada beyaz eşya ve tüketici elektroniğinde pazar lideri bir firma olarak, Yapay Zeka teknolojisini daha erişilebilir kılma ve tüketicilerin gözünde korkutucu olmaktan çıkarmak adına sorumluluk taşıyoruz.” dedi.

LG 9-12 Ocak’ta, CES standında oluşturulacak ThinQ alanında, 2018 yılında pazara sunacağı yapay zekaya sahip ürün yelpazesini sergileyecek.

Bakalım yapay zeka atılımları için mobile değil de tüketici elektroniği kategorisine ağırlık veren LG, istediği başarıyı elde edebilecek mi?

İlginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri
75 okunma
75 okunma

Teknoloji Haberleri

Serhat Ayan - 15 Ocak 2019

İçişleri Bakanlığı uyuşturucu karşıtı uygulama geliştirdi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu konrusunda aileleri bilinçlendirmek için geliştirdikleri uygulamayı şöyle tanıttı: Vatandaşlarımızın…

Turkcell bağlantı için 9 TL alma uygulamasını erteledi
310 okunma
310 okunma

Turkcell bağlantı için 9 TL alma uygulamasını erteledi

Serhat Ayan - 15 Ocak 2019

Turkcell geçtiğimiz günlerde cep telefonundan internete bağlanınca 9 TL verileceğini, bunun verilmemesi için hızlı giriş uygulamasının kullanılacağını duyurmuştu. Yine aynı…

Nissan görünmeyeni görünür kılıyor
177 okunma
177 okunma

Nissan görünmeyeni görünür kılıyor

Timur Akkurt - 13 Ocak 2019

Nissan geçmiş dönemde oldukça yüksek fiyatla satılan teknolojileri herkesin alabileceği fiyat skalasına getirme gayretlerine son sürat devam ediyor. Gerek Avrupa'nın…

%d blogcu bunu beğendi: