LG V20’nin Küçük Kardeşi LG Q8 Tanıtıldı

Bir süre önce LG G6’nın küçük kardeşini Q6 adıyla tanıtan LG’nin üst seviye telefon modellerinin daha kompakt modellerini bir arada toplayacağını düşündüğümüz Q serisine yeni bir üye katıldı. Q serisinin yeni üyesi olan Q8, V20’nin daha kompakt bir tasarımıyla karşımıza çıkıyor.

LG Q8’in 5.2 inçlik 2560×1440 piksel çözünürlükte bir ekran sahip olmasının yanı her V serisindeki telefon modeli gibi bu modelin de üstünde küçük bir ekran yer alıyor. Bu ekran ise bildirimlerinizi kontrol edebilir ve uygulamarın kısayolunu o ekrana atayabilmeniz gibi işlevselliklere sahip.

Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcisinden gücünü alan cihazda 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı mevcut. Aynı zamanda enerjisini 3000 mAh kapasiteli bir bataryadan alıyor. IP68 sertifikasına sahip Q8 yarım saat boyunca 1.5 metre derinliğe kadar suda kalabiliyor. Kamera tarafına bakacak olursak arka tarafa her biri 13 megapiksel çözünürlükte olan ve 4K’ya kadar video çekimi yapabilen çift kameranın, ön tarafa ise 5 megapiksel çözünürlükte geniş açı çekim yapabilen kameranın konumlandırıldığı görülüyor.

İtalya’da tanıtılan ve ilk olarak İtalya’da satışa sunulacak LG Q8’in fiyatının 600 euro (yaklaşık 2470 TL) olacağı açıklandı. Türkiye’ye gelecek mi, gelecekse de ne zaman gelecek henüz net bir bilgi yok.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here