Bu yılın başlarında üst seviye telefonu LG G6’yı duyuran LG, G6 modelindeki FullVision ekran teknolojisini sürdürdüğü ince çerçeveli giriş seviyesi akıllı telefonları LG Q6, Q6 Plus ve Qa’yı duyurdu. Temel olarak üç telefon da hemen hemen aynı teknik özelliklere sahipken ufak detaylar telefonları birbirinden ayrıştırıyor.

LG’nin yeni Q serisi telefonlarının tamamında Qualcomm’un giriş seviye platformu Snapdragon 435 yer alırken yine tüm telefonlar 5.5 inçlik FHD+ çözünürlüklü IPS ekranla geliyor. Telefonların LG G6’ya olan tasarım benzerliğiyle birlikte tüm modellerde ince ekran çerçeveli tasarım anlayışı izleniyor.

13MP çözünürlüklü arka ve 5MP çözünürlüklü ön kamerayla gelen telefonlarda 3000mAh batarya konumlandırılıyor. Tüm modeller Android 7 Nougat işletim sistemiyle çalışırken RAM ve depolama alanı telefonları ayırıyor. Buna bağlı olarak LG Q6 modeli 3GB RAM ve 32GB dahili hafıza, LG Qa modeli 2GB RAM ve 16GB dahili hafıza, LG Q6+ modeli ise 4GB RAM ve 64GB dahili hafızlayla geliyor.

Telefonların fiyatına ilişkin bir bilgi ise henüz yok. Tahminlere göre telefonlar ağustos ayında dünya genelinde satışa sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here