Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA 2018 her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni teknolojik ürün duyurularına sahne olmaya başladı. IFA 2018’in ilk tanıtılan akıllı telefonları ise LG G7 One ve LG G7 Fit oldu.

Her ne kadar IFA fuarı yeni nesil teknolojik ürünlere sahne olsa da LG, bu kez duyurduğu yeni akıllı telefonlarında geçtiğimiz yılların üst seviye işlemcilerine yer vermeyi tercih ediyor.

LG G7 One Özellikleri

LG’nin tasarımsal olarak G7 ThinQ modelinden ilham aldığı yeni telefonu LG G7 One, gücünü geçtiğimiz yılın üst seviye işlemcisi Snapdragon 835‘ten alıyor. 6.1 inçlik QHD+ çözünürlüklü OLED ekrana sahip olan telefonda 4 GB RAM ve 32 GB depolama kapasitesine yer veriliyor. 16 MP çözünürlüklü arka ve 8 MP çözünürlüklü ön kamerayla gelen LG G7 ThinQ, 3000 mAh kapasiteli bataryasıyla standart bir kullanım ömrü vaat ediyor.

Android 8.1 Oreo işletim sistemiyle kutudan çıkacak olan LG G7 One’ın satış fiyatı ve çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.

LG G7 Fit Özellikleri

LG G7 Fit modeli ise LG G7 ThinQ’nun genel tasarım dilini taşıyan bir telefonken teknik özellik tarafında LG G7 One’ın daha da altında özellikler sunmasıyla uygun fiyatlı model olarak konumlandırılıyor.

Diğer modelde olduğu gibi 6.1 inçlik QHD+ çözünürlüklü ekranla gelen LG G7 Fit, gücünü iki yıl öncenin üst seviye işlemcisi Sanpdragon 821‘den alıyor. 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama kapasitesiyle varsayılan olarak gelen telefonda yine 3000mAh kapasiteli bataryaya yer veriliyor. G7 Fit, daha önceki model gibi 16 MP çözünürlüklü ana kamerayla gelse de kamera tarafında G7 One’ın bir tık daha gerisinde kalıyor.

LG G7 Fit modelinin de LG G7 One gibi çıkış tarihi ve satış fiyatı henüz bilinmiyor.

Paylaş