Geçtiğimiz günlerde Moto Z2 Force adlı üst seviye telefon modeliyle Motorola adı altındaki akıllı telefon ailesini genişleten Lenovo, şimdi ise akıllı telefon ailesini 2 yeni orta seviye telefon modeli ile genişletiyor. Her iki yeni modelde de G5 modeline göre oldukça dikkat çeken kamera iyileştirmelerine yer verilmiş.

Qualcomm’un Snapdragon 430 işlemcisinden gücünü alan Moto G5S’te 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya yer verildiği görülüyor. 5.2 inçlik Full HD çözünürlüğe sahip ekranın yer aldığı görülen cihazda arka kamerada f/2.0 diyaframlı lens ve 16 megapiksel sensöre yer verilirken ön kamerasında ise f/2.0 diyaframlı lens ve 5 megapiksellik sensöre yer verilmiş. Aynı zamanda ön kameranın hemen yanına da bir LED flaş konumlandırıldığını belirtelim. Telefon enerjisini 3000 mAh kapasiteye sahip bataryadan alıyor.

G5S’ten biraz daha üst seviye teknik özelliklere sahip Moto G5S Plus gücünü Qualcomm’un Snapdragon 625 işlemcisinden alıyor. Bunun yanında ise cihaza 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza eşlik ediyor. 5.5 inçlik Full HD ekrana sahip cihazda 3000 mAh batarya kapasitesi mevcut. Çift kamerasıyla dikkat çeken telefonun arka kamerasında her biri 12 megapiksel çözünürlüğe sahip çift kameraya yer verilirken, ön kamerasında ise f/2.0 diyaframlı lens ve 8 megapiksel çözünürlüğe sahip sensöre yer verildiği görülüyor.

18 Ağustos itibariyle satışa çıkması beklenen modellerden Moto G5S, 249 euroluk fiyat etiketine sahipken Moto G5S Plus 299 euroluk fiyat etiketine sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here