Akıllı telefon pazarında sahibi olduğu Motorola markasının da desteğiyle önemli bir atılım gerçekleştiren ancak son dönemlerde sessiz kalan Lenovo, yeni akıllı telefonu Lenovo S5 Pro’yu duyurdu.

Her ne kadar bir süredir sektördeki dedikodular Lenovo S5 Pro’nun dört arka kamerayla geleceğini işaret etse de Lenovo S5 Pro, iki tanesi arkada iki tanesi ise önde olmak üzere toplam dört kamerayla kutudan çıkıyor. Lenovo S5 Pro hem çift arka kameranın konumlandırılması hem de Lenovo logosuna yatay bir şekilde yer verilmesiyle Huawei P20 ailesini fazlasıyla andıran bir tasarım anlayışı izliyor.

Lenovo S5 Pro Özellikleri

6.2 inçlik FHD+ çözünürlüklü çentikli ekrana sahip olan Lenovo S5 Pro, gücünü Qualcomm’un orta seviye platformu Snapdragon 636‘dan alıyor. 6 GB RAM ve 64 GB dahili hafızayla birlikte gelen telefonun hafızası microSD kart desteği sayesinde artırılabiliyor.

Biri 20 MP diğeri ise 8 MP çözünürlüklü çift arka ve biri 20 MP diğeri ise 12 MP çözünürlüklü çift ön kameraya sahip olan Lenovo S5 Pro’da 3500mAh kapasiteli bataryaya yer veriliyor.

Android 8.1 Oreo tabanlı Lenovo’nun ZUI 5.0 arayüzüyle çalışan Lenovo S5 Pro, 1298 Yuan fiyat etiketiyle ilk etapta sadece Çin’de satışa sunulacak. Telefonun diğer ülkelere gelip gelmeyeceği ise henüz belirsizliğini koruyor.

Paylaş