Moto Z product photography

Lenovo, Moto Z modelini ve modlarını tanıttı.

Moto Z, gerçekleştirilen lansmanla Türkiye’ye merhaba dedi. Lenovo’nun geliştirdiği Moto Mod’lar kullanıcılara kendi telefonlarını ihtiyaçlarına göre tasarlama ve kullanma imkanı sunma iddiası taşıyor.. Tek “tık” ile ana gövde ile birleşen Moto Z akıllı telefon modları manyetizma sistemiyle Moto Mod’lar arasında değişim yapma imkanı sağlıyor.

Askeri uçaklarda kullanılan alüminyum ile paslanmaz çelik kullanılarak üretilen yeni Moto Z’nin gövdesi 5.2 mm inceliğinde. Cihazda, 5.5 inç Quad HD AMOLED ekran, Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM yer alırken 32 GB veya 64 GB dahili hafıza seçenekleri bulunuyor. MicroSD desteğiyle 2 TB’ye kadar hafıza elde etmek mümkün.

Moto Z’de optik imaj sabitleme ve otomatik odaklanma özelliklerine sahip 13MP çözünürlüklü kamera bulunuyor. 5MP ön kamerada ise geniş açılı lens ve ekstra flaş yer alıyor. Kaplama ise  cihazı su sıçramalarına dayanıklı hale getiriyor.

Moto Z’de yer alan parmak izi okuyucu güvenlik sağlarken 30 saate kadar pil ömrü sunan batarya TurboPower özelliği 15 dakikada 8 saate kadar pil ömrü elde edilmesini sağlıyor. 

Moto Z’lere 80 desibele kadar ses verebilen 2 adet 3W’luk hoparlörden oluşan JBL SoundBoost Hoparlör Moto Mod eklenebiliyor.

Craig Cutler retouched image of mods + Front Moto Z Play
Craig Cutler retouched image of mods + Front Moto Z Play

Insta-Share Projektör modu ile telefon, 70 inç’lik sinema ekranına çevrilebiliyor. 2200 mAh’lik bataryasıyla Incipio offGRID Ek Batarya Moto Mod’u ile cihaza 22 saate kadar pil ömrü eklenebiliyor. Hasselblad True Zoom ise 10x optik zoom ve Xenon flaş sağlıyor. Hasselblad Phocus yazılımı bu fotoğrafların düzenlenmesinde yardımcı oluyor.

Moto Z, zincir mağazalarda KDV dahil 2.499 TL’den satışa çıkıyor. Ayrıca Turkcell ve Vodafone mağazalarında farklı fiyatlarla da satışa sunulacak. Sadece zincir mağazalarda satışa sunulacak olan Moto Z Play de 1.999 TL’den kullanıcılarla buluşacak.

Moto Mod’lar bundan sonra çıkacak tüm Moto ürünlerinde kullanılabilecek. Moto Mod’lar perakende mağazalarında şu fiyatlarla satılacak: Insta-Share Projektör 899 TL, Hasselblad True Zoom 799 TL, JBL SoundBoost Hoparlör 399 TL,  Incipio offGRID™ Ek Batarya 299 TL, Aksesuar Kapaklar 49 TL.