Lenovo, CES 2018’de Yeni Ürünlerini Duyurdu

10 Ocak 2018
25 Görüntülenme

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2018’de sahne alan Lenovo, özellikle yapay zeka, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojilerine yönelik ürünleriyle önemli duyurular gerçekleştirdi.

Lenovo Mirage Solo VR Gözlük ve VR Kamera

Google’ın mobil sanal gerçeklik deneyimini geliştirmek için sunduğu Daydream platformuna sahip ilk tam bağımsız sanal gerçeklik gözlüğü Lenovo tarafından CES 2018’de tanıtıldı. Lenovo Mirage Solo VR adını taşıyan Lenovo’nun yeni VR gözlüğü, Daydream platformuna yönelik içerikleri hiçbir kablo ya da mobil cihaz ihtiyacı olmadan son kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyor.

New Glass C220

Lenovo’nun CES’te duyurduğu diğer bir ürün olan New Glass C220 ise yapay zeka ile arttırılmış gerçeklik teknolojisini birleştiriyor.

New Glass C220, görüş alanınızda yer alan bilgileri tek bir ekranda birleştirmekten onarım için adım adım öneriler sunmaya, talimat vermekten bozuk ekipmanları tanımaya kadar birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Ayrıca New Glass C220’yi kontrol etmek için ellerinizi kullanmaya ihtiyaç duymuyorsunuz.

Lenovo Smart DisplayGoogle Assistant tabanlı çalışan Lenovo Smart Display, evinizdeki tüm akıllı aletleri kontrol edip Google’ın akıllı asistandan yararlanabileceğiniz bir ekran olma özelliğini taşıyor.

Lenovo Miix 630

Hatırlayacağınız üzere Qulacomm, Snapdragon 835 işlemcisiyle birlikte ARM tabanlı işlemci sunarak işlemcilerini Windows ile uyumlu hale getirmişti. Qualcomm’un bu kararıyla birlikte Snapdragon işlemcilerini dizüstü bilgisayarlarda da görmeye başlamamızla Lenovo da ilk Snapdragon işlemcili dizüstü bilgisayarını duyurdu.

Lenovo Miix 630 adını taşıyan şirketin yeni dizüstü bilgisayarı, Qualcomm’un Snapdragon 835 yongasından gücünü alıyor. Windows 10 S işletim sitemiyle çalışan Miix 630, LTE teknolojisiyle tam şarjda 20 saate kadar video izletebiliyor.

İlginizi çekebilir

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
62 okunma
Donanım
62 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor
Mobil
209 okunma
Mobil
209 okunma

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Microsoft'un geliştirmek için yoğun çaba harcadığı ancak uygulama yetersizliği başta olmak üzere çeşitli sıkıntılar nedeniyle devam ettiremediği mobil işletim sistemi…

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!
Mobil
244 okunma
Mobil
244 okunma

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Bir süre önce Honor 7X ve Honor 9 Lite modelleriyle Türk akıllı telefon pazarına giriş yapan Huawei'nin alt şirketi Honor,…

Yorum yap