Lenovo, CES 2018’de Yeni Ürünlerini Duyurdu

10 Ocak 2018
90 Görüntülenme

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2018’de sahne alan Lenovo, özellikle yapay zeka, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojilerine yönelik ürünleriyle önemli duyurular gerçekleştirdi.

Lenovo Mirage Solo VR Gözlük ve VR Kamera

Google’ın mobil sanal gerçeklik deneyimini geliştirmek için sunduğu Daydream platformuna sahip ilk tam bağımsız sanal gerçeklik gözlüğü Lenovo tarafından CES 2018’de tanıtıldı. Lenovo Mirage Solo VR adını taşıyan Lenovo’nun yeni VR gözlüğü, Daydream platformuna yönelik içerikleri hiçbir kablo ya da mobil cihaz ihtiyacı olmadan son kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyor.

New Glass C220

Lenovo’nun CES’te duyurduğu diğer bir ürün olan New Glass C220 ise yapay zeka ile arttırılmış gerçeklik teknolojisini birleştiriyor.

New Glass C220, görüş alanınızda yer alan bilgileri tek bir ekranda birleştirmekten onarım için adım adım öneriler sunmaya, talimat vermekten bozuk ekipmanları tanımaya kadar birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Ayrıca New Glass C220’yi kontrol etmek için ellerinizi kullanmaya ihtiyaç duymuyorsunuz.

Lenovo Smart DisplayGoogle Assistant tabanlı çalışan Lenovo Smart Display, evinizdeki tüm akıllı aletleri kontrol edip Google’ın akıllı asistandan yararlanabileceğiniz bir ekran olma özelliğini taşıyor.

Lenovo Miix 630

Hatırlayacağınız üzere Qulacomm, Snapdragon 835 işlemcisiyle birlikte ARM tabanlı işlemci sunarak işlemcilerini Windows ile uyumlu hale getirmişti. Qualcomm’un bu kararıyla birlikte Snapdragon işlemcilerini dizüstü bilgisayarlarda da görmeye başlamamızla Lenovo da ilk Snapdragon işlemcili dizüstü bilgisayarını duyurdu.

Lenovo Miix 630 adını taşıyan şirketin yeni dizüstü bilgisayarı, Qualcomm’un Snapdragon 835 yongasından gücünü alıyor. Windows 10 S işletim sitemiyle çalışan Miix 630, LTE teknolojisiyle tam şarjda 20 saate kadar video izletebiliyor.

İlginizi çekebilir

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu
Mobil
60 okunma
Mobil
60 okunma

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu

Mert Yamak - 16 Temmuz 2018

Uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla Türkiye pazarında da tercih edilen üreticilerden biri olan Alcatel, özellikle sosyal medya kullanıcılarını hedeflediği yeni telefonu…

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu
Mobil
62 okunma
Mobil
62 okunma

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Hindistan'da yapılan basın toplantısında Redmi S2 kullanıcıların beğenisine sunuldu. 2 mikron pikselli 16MP çözünürlüklü ön kamera ve selfieler için yapay…

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?
Genel
61 okunma
Genel
61 okunma

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Çinli üreticilerin mobil pazarda büyül bir yükseliş içinde olduğunu biliyoruz ve yayınladığımız haberlerde bunu sıklıkla dile getiriyoruz. Mobil pazarda en…

Yorum yap