Lenovo Mirage Solo VR Gözlük ve VR Kamera Google’ın mobil sanal gerçeklik deneyimini geliştirmek için sunduğu Daydream platformuna sahip ilk tam bağımsız sanal gerçeklik gözlüğü Lenovo tarafından CES 2018’de tanıtıldı. Lenovo Mirage Solo VR adını taşıyan Lenovo’nun yeni VR gözlüğü, Daydream platformuna yönelik içerikleri hiçbir kablo ya da mobil cihaz ihtiyacı olmadan son kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyor.

New Glass C220

Lenovo’nun CES’te duyurduğu diğer bir ürün olan New Glass C220 ise yapay zeka ile arttırılmış gerçeklik teknolojisini birleştiriyor. New Glass C220, görüş alanınızda yer alan bilgileri tek bir ekranda birleştirmekten onarım için adım adım öneriler sunmaya, talimat vermekten bozuk ekipmanları tanımaya kadar birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Ayrıca New Glass C220’yi kontrol etmek için ellerinizi kullanmaya ihtiyaç duymuyorsunuz.

Lenovo Smart Display

Google Assistant tabanlı çalışan Lenovo Smart Display, evinizdeki tüm akıllı aletleri kontrol edip Google’ın akıllı asistandan yararlanabileceğiniz bir ekran olma özelliğini taşıyor.

Lenovo Miix 630

Hatırlayacağınız üzere Qulacomm, Snapdragon 835 işlemcisiyle birlikte ARM tabanlı işlemci sunarak işlemcilerini Windows ile uyumlu hale getirmişti. Qualcomm’un bu kararıyla birlikte Snapdragon işlemcilerini dizüstü bilgisayarlarda da görmeye başlamamızla Lenovo da ilk Snapdragon işlemcili dizüstü bilgisayarını duyurdu. Lenovo Miix 630 adını taşıyan şirketin yeni dizüstü bilgisayarı, Qualcomm’un Snapdragon 835 yongasından gücünü alıyor. Windows 10 S işletim sitemiyle çalışan Miix 630, LTE teknolojisiyle tam şarjda 20 saate kadar video izletebiliyor.]]>

Paylaş