Lenovo, CES 2018’de Yeni Ürünlerini Duyurdu

10 Ocak 2018
177 Görüntülenme

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2018’de sahne alan Lenovo, özellikle yapay zeka, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojilerine yönelik ürünleriyle önemli duyurular gerçekleştirdi.

Lenovo Mirage Solo VR Gözlük ve VR Kamera

Google’ın mobil sanal gerçeklik deneyimini geliştirmek için sunduğu Daydream platformuna sahip ilk tam bağımsız sanal gerçeklik gözlüğü Lenovo tarafından CES 2018’de tanıtıldı. Lenovo Mirage Solo VR adını taşıyan Lenovo’nun yeni VR gözlüğü, Daydream platformuna yönelik içerikleri hiçbir kablo ya da mobil cihaz ihtiyacı olmadan son kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyor.

New Glass C220

Lenovo’nun CES’te duyurduğu diğer bir ürün olan New Glass C220 ise yapay zeka ile arttırılmış gerçeklik teknolojisini birleştiriyor.

New Glass C220, görüş alanınızda yer alan bilgileri tek bir ekranda birleştirmekten onarım için adım adım öneriler sunmaya, talimat vermekten bozuk ekipmanları tanımaya kadar birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Ayrıca New Glass C220’yi kontrol etmek için ellerinizi kullanmaya ihtiyaç duymuyorsunuz.

Lenovo Smart DisplayGoogle Assistant tabanlı çalışan Lenovo Smart Display, evinizdeki tüm akıllı aletleri kontrol edip Google’ın akıllı asistandan yararlanabileceğiniz bir ekran olma özelliğini taşıyor.

Lenovo Miix 630

Hatırlayacağınız üzere Qulacomm, Snapdragon 835 işlemcisiyle birlikte ARM tabanlı işlemci sunarak işlemcilerini Windows ile uyumlu hale getirmişti. Qualcomm’un bu kararıyla birlikte Snapdragon işlemcilerini dizüstü bilgisayarlarda da görmeye başlamamızla Lenovo da ilk Snapdragon işlemcili dizüstü bilgisayarını duyurdu.

Lenovo Miix 630 adını taşıyan şirketin yeni dizüstü bilgisayarı, Qualcomm’un Snapdragon 835 yongasından gücünü alıyor. Windows 10 S işletim sitemiyle çalışan Miix 630, LTE teknolojisiyle tam şarjda 20 saate kadar video izletebiliyor.

İlginizi çekebilir

Nissan Leaf Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu
OTOMOBİL
89 okunma
OTOMOBİL
89 okunma

Nissan Leaf Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu

Mert Yamak - 19 Ekim 2018

Nissan'ın bir yıl önce satışa sunduğu ilk elektrikli otomobili Nissan Leaf, Avrupa pazarında önemli satış adetine ulaştı. Nissan'ın geleceğin otomobili…

Türk siber güvenlik şirketi Biznet, Gartner’ın önerdiği şirketler listesine girdi
Sektörel
93 okunma
Sektörel
93 okunma

Türk siber güvenlik şirketi Biznet, Gartner’ın önerdiği şirketler listesine girdi

Haber Merkezi - 19 Ekim 2018

Siber güvenlik alanında çalışan bir Biznet Bilişim, Gartner’ın “Operasyonel Teknoloji Güvenliği Pazar Rehberi 2018” raporunda yer alarak bu listeye giren…

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı
Mobil
136 okunma
Mobil
136 okunma

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı

Mert Yamak - 18 Ekim 2018

Akıllı telefon pazarında sahibi olduğu Motorola markasının da desteğiyle önemli bir atılım gerçekleştiren ancak son dönemlerde sessiz kalan Lenovo, yeni…

Yorum yap