Lego’dan tüfek yapıp sosyal medyadan paylaşan liseli tutuklandı

2 Mart 2018
615 Görüntülenme

Bir lise öğrencisi, Lego’dan yaptığı AR-15 tarzı saldırı tüfeğinin resmini sosyal medyaya paylaştıktan sonra terör tehditleri nedeniyle evinde tutuklandı.

ABD’nin San Diego kentinde yaşayan bir lise öğrencisi, Lego’dan yaptığı AR-15 tipi tüfeğin görüntüsünü sosyal medyadan “Yarın okula gelme.” mesajı ile paylaşınca terör tehdidi nedeniyle tutuklandı.

San Diego Polis Departmanı yaptığı açıklamada, bunu bir terör tehdidi olarak gördüklerini ve hiçbir ihbarı göz ardı edemeyeceklerini belirtti. Açıklamaya ek olarak öğrencinin av tüfeklerine erişiminin olduğu da söylendi. Öğrencinin başka silahlara da erişimi olmadığını tespit etmek amacıyla soruşturmanın devam ettiğini bildiren polisler, 14 yaşındaki genci cezaevine gönderdi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi: “San Diego Amirliği, sosyal medyaya tehdit mesajı içeren bir Lego’dan tüfek fotoğrafı paylaşımından sonra, paylaşım sahibini olan lisemizin (@WHSWolfpack) öğrencisini tutuklamıştır. Hızlı müdahaleleri için kolluk kuvvetlerine teşekkür ediyoruz. San Diego Amirliği, okullarımıza yönelik herhangi bir tehdidi ciddiye alıyor.”

Geçtiğimiz 14 Şubat’ta, ABD’nin Florida eyaletinde bulunan bir lisede silahlı saldırı gerçekleşmişti. 17 öğrenci can verdiği saldırıyı 19 yaşındaki Nikolas Cruz adlı öğrenci gerçekleştirmişti. Cruz, planlı cinayet işleme suçuyla yargılanıyor.

İlginizi çekebilir

Twitter’da şampiyon Galatasaray
37 okunma
37 okunma

Twitter’da şampiyon Galatasaray

Uğur Özdağlı - 10 Aralık 2018

2018 Türkiye verilerini paylaşan Twitter, Türkiye’de bu sene sporda nelerin gündem olduğu açıkladı. 2018 Süper Lig şampiyonu olarak spor gündemini…

Nükleer santral yüzme öğrendi
42 okunma
42 okunma

Nükleer santral yüzme öğrendi

Serhat Ayan - 10 Aralık 2018

Türkiye’de Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni inşa eden Rosatom, dünyanın ‘ilk ve tek yüzer nükleer güç santrali’ Akademik Lomonosov’un birinci reaktörünü…

Turkcell çok büyük bir gazete bayii oldu
89 okunma
89 okunma

Turkcell çok büyük bir gazete bayii oldu

Serhat Ayan - 8 Aralık 2018

Turkcell Dergilik, Kasım’da en çok okunan yerli-yabancı gazete ve dergileri kullanıcılarla buluşturdu. Okuma tutkunlarının en çok takip ettikleri dijital platform…

%d blogcu bunu beğendi: