Lego’dan tüfek yapıp sosyal medyadan paylaşan liseli tutuklandı

2 Mart 2018
722 Görüntülenme

Bir lise öğrencisi, Lego’dan yaptığı AR-15 tarzı saldırı tüfeğinin resmini sosyal medyaya paylaştıktan sonra terör tehditleri nedeniyle evinde tutuklandı.

ABD’nin San Diego kentinde yaşayan bir lise öğrencisi, Lego’dan yaptığı AR-15 tipi tüfeğin görüntüsünü sosyal medyadan “Yarın okula gelme.” mesajı ile paylaşınca terör tehdidi nedeniyle tutuklandı.

San Diego Polis Departmanı yaptığı açıklamada, bunu bir terör tehdidi olarak gördüklerini ve hiçbir ihbarı göz ardı edemeyeceklerini belirtti. Açıklamaya ek olarak öğrencinin av tüfeklerine erişiminin olduğu da söylendi. Öğrencinin başka silahlara da erişimi olmadığını tespit etmek amacıyla soruşturmanın devam ettiğini bildiren polisler, 14 yaşındaki genci cezaevine gönderdi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi: “San Diego Amirliği, sosyal medyaya tehdit mesajı içeren bir Lego’dan tüfek fotoğrafı paylaşımından sonra, paylaşım sahibini olan lisemizin (@WHSWolfpack) öğrencisini tutuklamıştır. Hızlı müdahaleleri için kolluk kuvvetlerine teşekkür ediyoruz. San Diego Amirliği, okullarımıza yönelik herhangi bir tehdidi ciddiye alıyor.”

Geçtiğimiz 14 Şubat’ta, ABD’nin Florida eyaletinde bulunan bir lisede silahlı saldırı gerçekleşmişti. 17 öğrenci can verdiği saldırıyı 19 yaşındaki Nikolas Cruz adlı öğrenci gerçekleştirmişti. Cruz, planlı cinayet işleme suçuyla yargılanıyor.

İlginizi çekebilir

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
24 okunma
24 okunma

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı

Onur Binay - 18 Mart 2019

BKM, şubat ayı kartlı ödeme verilerine ilişkin açıklamada bulundu. Buna göre kolay, hızlı ve güvenli ödeme imkânı sağlayan temassız teknolojisi…

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor
25 okunma
25 okunma

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor

Onur Binay - 18 Mart 2019

Newsweek dergisinin haberine göre Google, bulut tabanlı ve Netflixe benzeyen  bir sistem ile sektörün tüm yapısını değiştirmeyi hedefliyor. Google’ın yeni sisteminde…

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu
31 okunma
31 okunma

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu

Onur Binay - 18 Mart 2019

iPad Air, daha ince tasarıma, 10.5 inç ekrana ve Apple A12 Bionic yonga sete sahip.  Ekran, 2224 x 1688 piksel…

%d blogcu bunu beğendi: