Land Rover, Citroen, Nissan ve BMW Üzerine Dedikodular

13 Temmuz 2017
172 Görüntülenme

Otomotiv piyasasında bu hafta Citroen dizel satışları, Nissan Pulsar ve Land Rover’ın özellikleriyle alakalı bazı dedikodular bulunuyor.

Motorlu araç fuarları araba üreticileri için değerli mi?

BMW’nin Başkan Yardımcıs Hildegard Wortmann’a göre dijital medya dünyası, büyük bir değişimden geçiyor. Öyle ki motorlu araç fuarları, araba sevdalılarını cezbetmek için araba üreticileri tarafından ortaya atılan bir kanıt niteliği taşıyor. Wortmann’ın dediğine göre motorlu araç fuarlarının maliyetleri, aldıkları geri dönüşlerle karşılanıyor. Bu sayede ortada bir tanıtım kazanımından söz edilebilir. Bazı fuarlar, izleyicilere doğru fırsatlar sunmadığı için ilgi çekmeyi başaramayabiliyor. Wortmann, yapılanların gözden geçirilmesi gerektiğini ekledi.

Citroen’in dizel satışları

Citroen şirketinin patronu Linda Jacksons, dört yıl önce Avrupa’da sattıkları araçların %70’inin dizel olduğunu ve şimdi ise bu oranın %50’ye düştüğünü belirtti. Bunun büyük bir değişim olduğunu söyleyen Jackson, satışlardaki düşüş oranının önemli olduğunu vurguladı.

Nissan Pulsar satışları

Nissan Pulsar’ın satışları, Qashqai’ye göre daha düşük gibi duruyor. Fakat İngiltere sorumlusu Alex Smith, satışların iyi olduğunu savunuyor. Smith’e göre 2016 yılının ikinci yarısında Pulsar, piyasaya etkili bir pazar payı bıraktı. Pulsar’ın en çok satan rakibi Ford Focus ise yıl boyunca 70.545 satış yaptı.

Land Rover’ın özel kalma girişimi

Land Rover, satışlarını daha da büyütmek istiyor. Özel kalmanın bunun için zararlı olmayacağını belirten tasarım patronu Gerry McGovern şunu söyledi: “Uzun vadede kendimizi güçlendirmek için büyümeliyiz, ancak Almanların terazisi altında olmak istemiyoruz. Bunun için daima alternatifler vardır.”

Kimilerine göre Land Rover zaten söz konusu alternatifler içerisinde yer alıyordu dolayısıyla özel kalma girişimleri gelecek vaat etmiyor. Buna dayanak olarak Evoques ve Disco’lara çok sık rastlanılması gösterilebilir.

İlginizi çekebilir

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı
Mobil
57 okunma
Mobil
57 okunma

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı

Mert Yamak - 18 Ekim 2018

Akıllı telefon pazarında sahibi olduğu Motorola markasının da desteğiyle önemli bir atılım gerçekleştiren ancak son dönemlerde sessiz kalan Lenovo, yeni…

Boston Dynamics’in robotu Atlas yeni yetenekler kazandı
İnsansız & Otonom Araçlar
66 okunma
İnsansız & Otonom Araçlar
66 okunma

Boston Dynamics’in robotu Atlas yeni yetenekler kazandı

Cemil Eren Mutluay - 17 Ekim 2018

Daha önce ürettiği robotlar WildCat ve Spot ile dikkatleri üzerine çeken Boston Dynamics, uzun süredir üstünde çalıştığı Atlas’ın yeni videosunu…

Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!
Genel
197 okunma
Genel
197 okunma

Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!

Mert Yamak - 16 Ekim 2018

Huawei, Londra'da düzenlediği özel basın etkinliğinde Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modellerinin yanı sıra oyunculara özel Mate 20…

Yorum yap