Land Rover, Citroen, Nissan ve BMW Üzerine Dedikodular

13 Temmuz 2017
108 Görüntülenme

Otomotiv piyasasında bu hafta Citroen dizel satışları, Nissan Pulsar ve Land Rover’ın özellikleriyle alakalı bazı dedikodular bulunuyor.

Motorlu araç fuarları araba üreticileri için değerli mi?

BMW’nin Başkan Yardımcıs Hildegard Wortmann’a göre dijital medya dünyası, büyük bir değişimden geçiyor. Öyle ki motorlu araç fuarları, araba sevdalılarını cezbetmek için araba üreticileri tarafından ortaya atılan bir kanıt niteliği taşıyor. Wortmann’ın dediğine göre motorlu araç fuarlarının maliyetleri, aldıkları geri dönüşlerle karşılanıyor. Bu sayede ortada bir tanıtım kazanımından söz edilebilir. Bazı fuarlar, izleyicilere doğru fırsatlar sunmadığı için ilgi çekmeyi başaramayabiliyor. Wortmann, yapılanların gözden geçirilmesi gerektiğini ekledi.

Citroen’in dizel satışları

Citroen şirketinin patronu Linda Jacksons, dört yıl önce Avrupa’da sattıkları araçların %70’inin dizel olduğunu ve şimdi ise bu oranın %50’ye düştüğünü belirtti. Bunun büyük bir değişim olduğunu söyleyen Jackson, satışlardaki düşüş oranının önemli olduğunu vurguladı.

Nissan Pulsar satışları

Nissan Pulsar’ın satışları, Qashqai’ye göre daha düşük gibi duruyor. Fakat İngiltere sorumlusu Alex Smith, satışların iyi olduğunu savunuyor. Smith’e göre 2016 yılının ikinci yarısında Pulsar, piyasaya etkili bir pazar payı bıraktı. Pulsar’ın en çok satan rakibi Ford Focus ise yıl boyunca 70.545 satış yaptı.

Land Rover’ın özel kalma girişimi

Land Rover, satışlarını daha da büyütmek istiyor. Özel kalmanın bunun için zararlı olmayacağını belirten tasarım patronu Gerry McGovern şunu söyledi: “Uzun vadede kendimizi güçlendirmek için büyümeliyiz, ancak Almanların terazisi altında olmak istemiyoruz. Bunun için daima alternatifler vardır.”

Kimilerine göre Land Rover zaten söz konusu alternatifler içerisinde yer alıyordu dolayısıyla özel kalma girişimleri gelecek vaat etmiyor. Buna dayanak olarak Evoques ve Disco’lara çok sık rastlanılması gösterilebilir.

İlginizi çekebilir

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu
Mobil
60 okunma
Mobil
60 okunma

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu

Mert Yamak - 16 Temmuz 2018

Uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla Türkiye pazarında da tercih edilen üreticilerden biri olan Alcatel, özellikle sosyal medya kullanıcılarını hedeflediği yeni telefonu…

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu
Mobil
62 okunma
Mobil
62 okunma

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Hindistan'da yapılan basın toplantısında Redmi S2 kullanıcıların beğenisine sunuldu. 2 mikron pikselli 16MP çözünürlüklü ön kamera ve selfieler için yapay…

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?
Genel
61 okunma
Genel
61 okunma

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Çinli üreticilerin mobil pazarda büyül bir yükseliş içinde olduğunu biliyoruz ve yayınladığımız haberlerde bunu sıklıkla dile getiriyoruz. Mobil pazarda en…

Yorum yap