Citroen dizel satışları, Nissan Pulsar ve Land Rover’ın özellikleriyle alakalı bazı dedikodular bulunuyor.

Motorlu araç fuarları araba üreticileri için değerli mi?

BMW’nin Başkan Yardımcıs Hildegard Wortmann’a göre dijital medya dünyası, büyük bir değişimden geçiyor. Öyle ki motorlu araç fuarları, araba sevdalılarını cezbetmek için araba üreticileri tarafından ortaya atılan bir kanıt niteliği taşıyor. Wortmann’ın dediğine göre motorlu araç fuarlarının maliyetleri, aldıkları geri dönüşlerle karşılanıyor. Bu sayede ortada bir tanıtım kazanımından söz edilebilir. Bazı fuarlar, izleyicilere doğru fırsatlar sunmadığı için ilgi çekmeyi başaramayabiliyor. Wortmann, yapılanların gözden geçirilmesi gerektiğini ekledi.

Citroen’in dizel satışları

Citroen şirketinin patronu Linda Jacksons, dört yıl önce Avrupa’da sattıkları araçların %70’inin dizel olduğunu ve şimdi ise bu oranın %50’ye düştüğünü belirtti. Bunun büyük bir değişim olduğunu söyleyen Jackson, satışlardaki düşüş oranının önemli olduğunu vurguladı.

Nissan Pulsar satışları

Nissan Pulsar’ın satışları, Qashqai’ye göre daha düşük gibi duruyor. Fakat İngiltere sorumlusu Alex Smith, satışların iyi olduğunu savunuyor. Smith’e göre 2016 yılının ikinci yarısında Pulsar, piyasaya etkili bir pazar payı bıraktı. Pulsar’ın en çok satan rakibi Ford Focus ise yıl boyunca 70.545 satış yaptı.
Land Rover’ın özel kalma girişimi
Land Rover, satışlarını daha da büyütmek istiyor. Özel kalmanın bunun için zararlı olmayacağını belirten tasarım patronu Gerry McGovern şunu söyledi: “Uzun vadede kendimizi güçlendirmek için büyümeliyiz, ancak Almanların terazisi altında olmak istemiyoruz. Bunun için daima alternatifler vardır.” Kimilerine göre Land Rover zaten söz konusu alternatifler içerisinde yer alıyordu dolayısıyla özel kalma girişimleri gelecek vaat etmiyor. Buna dayanak olarak Evoques ve Disco’lara çok sık rastlanılması gösterilebilir.]]>

Paylaş