Lamborghini’ye Özel Ses Odası Kuruldu

24 Haziran 2017
82 Görüntülenme

150.000 avro verip Lamborghini Huracan’ı satın alırsanız sizin için önemli olacak olan sadece aracın tasarım güzelliği, hızı veya motor gücü olmayacaktır. Lamborghini’nin araçlarında sunduğu bir özellikte araçlarının motor sesidir. Bu ses Lamborghini ve müşterileri için ve üreticileri için çok önemli bir ayrıntıdır.

Ses konusunu dikkate alan üreticiler fabrika tesisinde motor sesi dinlemek için oluşturulmuş yeni bir oda tesis etmişler. Yani artık yeni Lamborghini’lerin motor sesi akustik odalarda test edilecek. Bu akustik ses odası, Lamborghini’nin Bolonya’daki fabrikasına yaptığı multi milyon paundluk yatırımın bir parçası.

Ses izolasyonuna sahip olacak bu odada lüks Lamborghini’lerin satışın en önemli parçalarından biri olan ses unsuru test edilecek. Bu sayade akustik ses test odası mühendislere V10 ve V12 silindirli motorlarda hassas ayarların yapılmasında kolaylık sağlayacak, bu sayede araç ister şehirde olsun ister arazide, kullanıcılarına mükemmel bir ses deneyimi yaşatacak.

7-8 milyar nüfuslu Dünya’da yaklaşık 3000 kişi tarafından alınabilen Lamborghini, her geçen gün daha fazla farklılıklar yaratarak müşteri talepleri doğrultusunda daha lüks ve tabi ki daha hızlı bir araç  olma yolunda ilerliyor. Bu kadar çok kişinin hayran olup bu kadar az kişinin alabildiği Lamborghini’nin dilerseniz kısa tarihine yakından bir göz atalım.

Lamborghini,1963 yılında Feruccio Lamborghini tarafından İtalya’ da kurulmuştur. Bünyesinde Ducati’yi de barındırır. Lamborghini markası en büyük rakibi Ferrari’ye inat olarak kuruldu. 1998 yılında bünyesindeki markalar ile beraber Audi bünyesine geçmiştir. Daha sonra audi ve beraberindeki markalarda Volkswagen Group’a katılmıştır. 800 kişinin çalıştığı İtalya’nın Bologna kenti yakınlarındaki fabrikada Gallorda ve Murcielago hatları bulunuyor.

Lamborghini etkileyici otomobiller yapıyor ve bunları her yıl tüm dünyada 1.000’i Amerikalı 3000 civarında insan alabiliyor. Türkiye’de toplam otomobil satışlarının yüzde 12’sini gerçekleştiren Doğuş Grubu ile anlaşan Lamborghini, Doğuş grubu aracılığıyla satılıyor.

En ucuzunun fiyatının 150 bin euro (600 bin TL) olduğu Lamborghini’nin liste dışı rengini satın almak için bile 10 bin euro ödemek gerekir. Çok fazla satış rakamı elde etmese de eminiz Lamborghini zarar etmiyordur.

İlginizi çekebilir

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
21 okunma
Donanım
21 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor
Mobil
184 okunma
Mobil
184 okunma

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Microsoft'un geliştirmek için yoğun çaba harcadığı ancak uygulama yetersizliği başta olmak üzere çeşitli sıkıntılar nedeniyle devam ettiremediği mobil işletim sistemi…

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!
Mobil
215 okunma
Mobil
215 okunma

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Bir süre önce Honor 7X ve Honor 9 Lite modelleriyle Türk akıllı telefon pazarına giriş yapan Huawei'nin alt şirketi Honor,…

Yorum yap