Her geçen gün fotoğraf ve videoların kalitesi artıyor ve artan kalite de artık elimizdeki medya dosyalarının boyutunun bir hayli yüksek olmasını sağlıyor. Bu tarz dosyaları barındırmak kişisel kullanımda bile depolama konusunda sorun yaşamamıza neden olurken yüksek kaliteli görüntülerle iş yapan medya ve prodüksiyon şirketleri için çok daha can alıcı bir durum.

Muhtemelen yüksek depolama alanlarına ihtiyaç duyan kurumsal şirketleri hedef alan LaCie, yeni 20TB kapasiteli harici depolama cihazı LaCie 2big Dock’u duyurdu. LaCie 2big Dock, 20TB’lık depolama alanı sayesinde 200.000 adet RAW formatında fotoğrafı ya da ortalama 650 saatlik 4K çözünürlüklü videoyu depolayabiliyor.

Üzerinde telefonunuzu şarj edebilmeniz için bir USB girişi ve medya dosyalarınızı aktarabilmeniz için SD ve Compact Flash girişi de barındıran LaCie 2big Dock, aynı zamanda hızlı veri aktarımı yapabilmeniz için iki adet Thunderbolt 3 ve USB Type-C girişi sunuyor.

20TB dışında 12TB ve 16TB’lık depolama alanına sahip seçenekleri de bulunan LaCie 2big Dock, üzerindeki fan sistemi sayesinde ısınmadan çalışabiliyor. Ayrıca cihazın 5 yıl boyunca garanti kapsamında olduğu da belirtilirken satış fiyatı henüz açıklanmış değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here