Kapat

Kuzey Kore’nin Belli Bir Kesimi İnterneti Dilediği Gibi Kullanabiliyor

Anasayfa HABER Kuzey Kore’nin Belli Bir Kesimi İnterneti Dilediği Gibi Kullanabiliyor

Recorded Future yapılan bir araştırma sonucunda internet erişiminin kısıtlı olduğu Kuzey Kore’de bazı kişilerin internet kısıtlamasından etkilenmeden internette istedikleri her şeyi yaptıkları ortaya çıktı.

Atlantik Konseyi’nin Asya analisti Robert Manning, onların da diğer insanlar gibi internet üzerinden oyun oynamaları ve alışveriş yapmalarının oldukça doğal olduğunu ve orasının insanların sandığı kadar garip bir yer olmadığını belirtti.

Recorded Future yapılan araştırma ülkenin genel olarak internet kullanımına bakıldığında doğrulanıyor. Diğer insanların yaptıkları sosyal ağlarda dolaşmak, haberleri okumak, oyun oynamak gibi internet faaliyetleri Kuzey Kore’deki internet faaliyetlerinin yüzde 65’ini kapsıyor.

Kuzey Kore’de interneti sınırsız gibi kullanmak sıradan kişiler için tabi ki de mümkün değil. İnterneti sınırsız olarak kullanabilen kesim genelde üniversite öğrencileri, bilim insanları ve devlete yakın olan kişiler oluyor. Bunların dışında kalan kesimin internet erişiminin kısıtlanmasının yanı sıra anlık olarak takip ettiğini de belirtelim.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir