Warning: getimagesize(/homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/uploads/2016/09/kredi-karttııı.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/plugins/mashsharer/includes/header-meta-tags.php on line 270

Kredi Kartlarına 12 Ay Taksit Yapılabilecek


Ağustos ayından beri cep telefonuna uygulanan kredi kartıyla taksit yasağının kaldırılacağı söyleniyor ancak bu çalışmalarla ilgili net bir bilgi açıklanmıyordu. Bir süredir Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’den gelen açıklamalardan sonra kredi kartına taksit sayısının arttırılması ile ilgili detaylar netleşti.

Ana akım medyada paylaşılan haberlere göre resmi gazetede kredi kartına taksit sayısının arttırılmasına ilişkin yayınlanacak karar aynı zamanda cep telefonuna taksit yasağını kaldırılacak. Ayrıca söylenene göre cari açığın fazla büyümemesi için cep telefonuna en fazla 6 ay kredi kartıyla taksit yapılabilecek. Bu kararın haftaya yayınlanması bekleniyor.

Ancak hala taksit sayısının ne kadar olacağına ilişkin net bir bilgi yok. Net sonucu ise önümüzdeki hafta kararın yayınlanması gösterecek.

Ayrıca bu kararla birlikte Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya göre şu anda genellikle elektronik ürünlerde uygulanan taksit sınırı da 9 aydan 12 aya çıkartılıyor. Taksitleri ödemekte zorluk yaşayan kişiler için ise bir defaya mahsus 72 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı getiriliyor.

Kredi çekmek isteyen vatandaşlar için de bir kolaylık sağlanarak 36 ay ile kısıtlanan kredi vadesi 48 aya yükseltiliyor.

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

Kredi Kartlarına 12 Ay Taksit Yapılabilecek

log in

Captcha!
Üye olmak ister misin?
sign up

reset password

Geri
log in

sign up

Captcha!
Geri
log in
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Video
Image