Los Angeles Polis Departmanı, köpeğini eziyet ettiği ortaya çıkan YouTuber Brooke Houts hakkında soruşturma başlattı.

YouTube’da 330 binden fazla abonesi olan YouTuber, köpeğiyle sık sık videolar çekiyor. Ancak YouTuber’ın köpeğine eziyet ettiği görüntüler ise tepkilere neden oldu. Yaşanan olayın ardından polisler, YouTuber hakkında soruşturma başlattı.

Bir LAPD medya temsilcisi “Hayvan Zulmü Görev Gücümüz, bahsettiğiniz video hakkında çok sayıda şikayet aldı ve şu anda konuya bakıyoruz” dedi.


YouTuber, daha sonra Twitter üzerinden takipçilerinden özür dileyerek normal koşullarda böyle bir şey yapmadığını ancak köpeğinin fazlasıyla ağır olduğunu ve üzerine sıçramasının kötü sonuçlara yol açabileceğini söyledi. YouTuber, köpeğinin sahibinin sözünden çıkmaması için böyle bir şey yaptığını ve amacının ona zarar vermek olmadığını ancak buna rağmen köpeğine kötü davrandığı için pişman olduğunu ifade etti.

Houts,“Köpeğimin ne yaptığına bakılmaksızın, ona bu şekilde davranmamalıydım” dedi. Ancak YouTuber’ın açıklamaları Twitter’da pek kabul görmedi. Pek çok kişi, yapılan bu hareketin kabul edilemez olduğunu ileri sürerek olayı yetkili kurumlara bildirdiklerini ifade etti.

 

Paylaş