Tablet piyasasının akıllı telefon piyasası kadar canlı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Her segmentte sayısız tablet modeli olmasına rağmen “iyi” olarak nitelendirebileceğimiz tablet sayısı oldukça düşük. Yani bu sektöre adım atıp iyi bir iş çıkarmak isteyen firmalar gerçekten iddialı ürünler ortaya koymalılar. Ancak tanıtılan yeni tabletlerden anlayabileceğimiz üzere Kodak’ın tek amacı sektöre adım atmak.

7 inç ve 10.1 inç olmak üzerek iki farkı modelle tanıtılan tabletlerin çözünürlükleri sırasıyla 1024 x 600 piksel ve 1280 x 800 piksel. 64 bit MediaTek işlemciden güç alan tabletteki RAM miktarı ise sadece 1 GB. Tabletin kamera çözünürlüğü ise 8 megapiksel olarak açıklanmış durumda. Ayrıca telefon ve tablet sektöründe önde gelen firmalar stok uygulamaların sayısını mümkün olduğunca azaltırken, Kodak tabletlerin içinde Cyberlink’e ait birçok video ve fotoğraf düzenleme uygulamasına yer veriyor.  Bu kadar acı özellikten sonra tabletin çağımıza uygun özelliğine gelirsek, Android 7.0 işletim sistemiyle birlikte geldiği belirtiliyor.

Fiyat konusunda da açıklama yapan firma, 7 inçlik modelin 79 dolardan satışa çıkacağını söylerken, 10.1 inçlik tabletin ise 119 dolardan satılacağını belirtti. Avrupa’da çıkış yapacak olan tabletlerin bu ayın sonunda raflardaki yerini alacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here