Ağustos ayında görselleri sızan DJI’ın katlanabilir drone’u Mavic tanıtıldı.

GoPro’nun ardından kompakt drone pazarında en önemli adımlardan biri DJI’dan geldi. GoPro Karma’nın aksine yerleşik kamerası bulunan Mavic Pro, GoPro Karma’nın yarı ağırlığında ve boyutunda. Yani biraz büyük bir cebiniz varsa rahatça taşıyabileceğiniz kadar küçük.

DJI Phantom 4’teki kamera sensörünün ve hareket sensörlerinin bulunduğu Mavic Pro, iç mekanlarda uçabiliyor ve obje takibi yapabiliyor. Görüş açısının 94’ten 78 dereceye indiği kamera 30fps 4K, 96fps 1080p video ve DNG RAW fotoğraf çekebiliyor. 64km/s hıza çıkarak neredeyse Phantom 4 ile yarışan cihaz 27 dakika havada kalabiliyor. Phantom 4’ten farklı olarak ise YouTube, Periscope ve Facebook’a 1080p canlı yayın yapabiliyor.

DJI Mavic Pro’nun kumandası da daha kompakt şekilde tasarlanmış. Sadece akıllı telefonla, sadece kumandayla veya ikisiyle birden uçmaya izin veren yeni kumanda sistemi aynı zamanda 7 kilometreye kadar uzaklaşabilme imkanı tanıyor. Kumandanın üzerindeki minik ekran uçuş bilgilerini verirken akıllı telefon kamerayı görmenizi sağlıyor.

content_fpv

DJI Goggles

Mavic Pro’yla beraber çıkan ama drone’un gölgesinde kalan ürün ise DJI Goggles oldu. Sanal gerçeklik gözlüğü mantığıyla çalışan cihaz, görüntüleri akıllı telefon yerine gözlüğe göndererek drone yarışlarındaki havayı yaratmayı başarıyor.

DJI Mavic Pro, 999 dolar fiyat etiketiyle ABD’de satışa sunuldu.

Paylaş